Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Piekary Śląskie

Uroczyste podniesienie flag i odegranie hymnów Polski i NATO, pokazy sprzętu militarnego oraz występ orkiestry wojskowej – to tylko część atrakcji, które czekały na zwiedzających podczas Pikniku Wojskowego w koszarach 34. Dywizjonu Rakietowego Obrony Powietrznej w Bytomiu. Wydarzenie to odbyło się w ramach obchodów 20. rocznicy wstąpienia Polski do NATO.

Dla pasjonatów militariów piknik był jedną z niewielu okazji, by zobaczyć z bliska wyrzutnie rakietowe, armaty przeciwlotnicze i stację naprowadzania rakiet. Z gościnności bytomskich żołnierzy skorzystało wielu chętnych. W wydarzeniu uczestniczyła również Prezydent Miasta Piekary Śląskie Sława Umińska-Duraj.

Śląscy przeciwlotnicy przygotowali liczne atrakcje. W ramach imprezy można było przekonać się jakim sprzętem dysponuje jednostka oraz poznać jej historię zwiedzając bogatą w zbiory Salę Tradycji. Wśród najcenniejszych z nich znajdują się liczne odznaczenia dla jednostki oraz pamiątki pochodzące z różnych okresów historycznych, m.in. powstań śląskich, czy przedmioty z czasów, gdy w latach 70-tych żołnierze szkolili się w ZSRR.

Żołnierze przygotowali konkursy i zabawy sprawnościowe dla dzieci i młodzieży, a zainteresowani mogli przyjrzeć się bazie szkoleniowej jednostki, posłuchali, jak działa wojskowa radiostacja, a także poćwiczyli strzelania w symulatorze. Nie zabrakło też występów muzycznych oraz wojskowej grochówki.

 

źródło: www.bytom.pl