X Piekarska Ustawka Sportowa 2025 — jesienna trasa 6 km

Jesienna, luźna przejażdżka/przebiegnięcie ulicami Piekar z małą dawką sportowej rywalizacji i lokalnej atmosfery — zaczynamy przy fontannie w Parku w Kamieniu, meta na terenie MOSiR przy ul. Olimpijskiej 3. Jeśli masz ochotę na krótki, aktywny wieczór i niespodziankę na mecie, dołącz!
Kiedy i gdzie — X Piekarska Ustawka Sportowa
31 października 2025 (piątek), godz. 18:00–19:00
Miejsce startu: Park w Kamieniu (start przy fontannie)
Meta: MOSiR, ul. Olimpijska 3, Piekary Śląskie (współrzędne: 50.383333, 18.95)
Dodatkowe info organizacyjne: znakowanie rowerów przez straż miejską od godz. 16:30; wydarzenie koordynowane we współpracy ze stowarzyszeniem Piekarskie Koła.
Informacja o opłatach / biletach: brak danych.
Opis X Piekarskiej Ustawki Sportowej
Trasa ma około 6 km i prowadzi po piekarskich ścieżkach rowerowych — poruszamy się po ścieżce rowerowej lub chodniku, zawsze zgodnie z przepisami ruchu drogowego. Można pokonać ją:
- na rowerze
- na rolkach
- na hulajnodze
- biegowo (z kijami nordic walking lub bez)
Start o godz. 18:00, tempo rekreacyjne, ale czas na pokonanie trasy to 60 minut — po upływie tego czasu nie czekamy na spóźnialskich. Dla osób, które zmieszczą się w limicie, na mecie przewidziana jest niespodzianka. Policja lokalna przybliży statystyki dotyczące bezpieczeństwa na piekarskich drogach, a straż miejska będzie od godz. 16:30 znakować rowery.
Co warto wiedzieć / zabrać:
- odblaski i sprawne oświetlenie — obowiązkowe wyposażenie dla pojazdów i uczestników poruszających się po zmroku
- sprawny technicznie sprzęt (rower, hulajnoga, rolki)
- odpowiednia odzież do warunków pogodowych
- osoby niepełnoletnie tylko pod opieką opiekuna prawnego
- zapoznanie się z regulaminem — udział oznacza akceptację zasad i odpowiedzialność za własne bezpieczeństwo
Uwaga: organizator zastrzega sobie prawo do odwołania wydarzenia w przypadku niekorzystnych warunków atmosferycznych lub innych okoliczności uniemożliwiających bezpieczne przeprowadzenie imprezy. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za dotarcie uczestników na miejsce startu ani za ich bezpieczeństwo podczas wydarzenia — każdy odpowiada za siebie.
Każdy uczestnik wyraża zgodę na utrwalanie wizerunku w celach informacyjnych i promocyjnych wydarzenia.
![]()
Ostatnie Artykuły

Pięć miejsc, jedna sportowa przygoda. Wielobój dla dzieci wraca

Darmowy bilans zdrowia dla dorosłych. W Piekarach Śląskich ruszył program badań

Pielgrzymka kobiet zmieni ruch w Piekarach Śląskich. Te ulice będą zamknięte

Słabe hasło naraża bankowość i pocztę. Policja ostrzega

Cztery quizy o Piekarach Śląskich. O zwycięstwie zdecydują punkty i refleks

Pielgrzymka Kobiet zmieni ruch w Piekarach. Bytomska będzie zamknięta

Karta biblioteczna w Piekarach Śląskich bez papierologii. Oto prosta droga

Dwa spotkania o fotowoltaice. Ekodoradca odpowie na pytania mieszkańców

Piekarska Noc Spadających Gwiazd: kierowców czeka ruch jednokierunkowy

Apteki w Piekarach Śląskich - godziny otwarcia, dyżury, apteka całodobowa

74 wykroczenia w Piekarach Śląskich. Policja sprawdzała prędkość

Fotowoltaika na dachu urzędu pracy. Montaż zakończony

Basen, boiska i rolki. MOSiR przygotował sportowy sierpień

Tężnia solankowa w Brzozowicach działa codziennie do wieczora
Przydatne dane teleadresowe
- Urząd Miasta Piekary Śląskie - kontakt, godziny, wydziały i opłaty skarbowe
- Filia nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Piekarach Śląskich - kontakt, godziny, karta biblioteczna
- Szpital Chirurgii Urazowej im. dr. Janusza Daaba w Piekarach Śląskich - kontakt, oddziały, rejestracja
- Kościół Najświętszego Serca Pana Jezusa w Brzezinach Śląskich - historia, kontakt i cmentarz
- Filia nr 3 Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Teodora Heneczka w Piekarach Śląskich - godziny, kontakt, zapis
- Miejskie Centrum Informacji i Turystyki w Piekarach Śląskich - kontakt, godziny i oferta
