W Piekarach Śląskich znów widać biało-czerwone. To dzień flagi

FOT. UM Piekary Śląskie
Biało-czerwone flagi pojawiają się dziś tam, gdzie zwykle widać codzienny pośpiech – w oknach, na balkonach i przed domami. W Piekarach Śląskich to jeden z tych dni, gdy prosty gest nabiera większego znaczenia niż dekoracja. Przypomina o symbolu, który towarzyszy uroczystościom państwowym, sportowym wzruszeniom i pamięci o historii.
2 maja obchodzony jest Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. To święto ma krótki życiorys, bo zostało ustanowione dopiero 20 lutego 2004 roku, ale szybko weszło do kalendarza ważnych polskich dat. Nie chodzi tu o samą tkaninę, lecz o znaczenie, jakie niesie ze sobą biały i czerwony kolor widziany razem.
Tego samego dnia obchodzony jest także Światowy Dzień Polonii. Ten zbieg dat dobrze pokazuje, że flaga łączy nie tylko ludzi w kraju, ale też Polaków poza jego granicami. Dla wielu rodzin to po prostu chwila, by wywiesić narodowe barwy i zatrzymać się na moment przy tym, co wspólne.
na podstawie: Urząd Miasta w Piekarach Śląskich.
Ilustracja wykorzystana w artykule została pobrana z zewnętrznego źródła (UM Piekary Śląskie). W przypadku zastrzeżeń dotyczących praw do zdjęcia prosimy o kontakt.
Ostatnie Artykuły

W Piekarach Śląskich znów widać biało-czerwone. To dzień flagi

Biało-Czerwona ma swoje zasady - wielu Polaków myli flagę z barwami narodowymi
![[PIŁKA RĘCZNA] I Liga Mężczyzn (Grupa D), kolejka 25 – Zagłębie Handball Team Sosnowiec – MKS Olimpia MEDEX Piekary Śląskie 26:25 w derbowym starciu czołówki](/images/mecz/thumbnails/zaglebie-handball-team-sosnowiec-mks-olimpia-medex-piekary-slaskie-01052026-2625.webp)
[PIŁKA RĘCZNA] I Liga Mężczyzn (Grupa D), kolejka 25 – Zagłębie Handball Team Sosnowiec – MKS Olimpia MEDEX Piekary Śląskie 26:25 w derbowym starciu czołówki

Poezja dostanie tu drugi oddech - biblioteka szykuje muzyczny wieczór

Jak rozpocząć kolekcjonowanie hologramów szkolnych?

5000 zł za rozliczenie PIT w Piekarach. Wciąż trwa miejska loteria

44 pomysły przeszły dalej. Budżet obywatelski wchodzi w finał

Anioły i koty w Piekarach. Wystawa, którą już rozglądają się kolekcjonerzy

Ciężarówka z nieznanym ładunkiem przy Konarskiego. Służby weszły do akcji

Na działce przy Konarskiego wysypano materiał - policja pobrała próbki

Małe Cienie w Bibliotece Centralnej - popołudnie, które wciągnie dzieci w świat książki

Szkoła rodzenia wraca do szpitala. Zajęcia poprowadzą położne z oddziałów

170 osób na starcie w Brzezinach Śląskich. MOSiR otworzył biegowy cykl

