Dwóch policjantów z Piekar Śląskich - postępowanie dyscyplinarne po podejrzeniach

Komendant wszczął postępowanie dyscyplinarne wobec dwóch funkcjonariuszy z Piekar Śląskich. Sprawę prokuratorsko-śledczą prowadzi Prokuratura Rejonowa Gliwice - Wschód, a czynności wykonują policjanci z Biura Spraw Wewnętrznych Policji.
Komendant podjął decyzję o wszczęciu postępowania dyscyplinarnego w związku z podejrzeniem naruszenia zasad etyki zawodowej. Postępowanie wiąże się z okolicznościami, które - jak poinformowano - mogą wskazywać na popełnienie przestępstwa przez dwóch funkcjonariuszy z Piekar Śląskich.
Za prowadzenie śledztwa odpowiada Prokuratura Rejonowa Gliwice - Wschód w Gliwicach. Równolegle czynności operacyjne i wyjaśniające realizują policjanci z Biura Spraw Wewnętrznych Policji. Informacja nie zawiera szczegółów dotyczących zarzutów ani tożsamości funkcjonariuszy.
W komunikacie zapowiedziano, że w zależności od ustaleń prokuratorskiego śledztwa zostaną niezwłocznie podjęte dalsze, zdecydowane działania przewidziane przepisami prawa. Na tym etapie nie podano innych informacji o przebiegu postępowania ani o terminach kolejnych czynności.
na podstawie: Policja Piekary Śląskie.
![]()
Ostatnie Artykuły

Rafał Brzoska rozpoczyna inicjatywę 150% i apeluje o zmianę zasad odpowiedzialności platform za fałszywe reklamy

Urlop bez powrotu do splądrowanego domu. Policja przypomina o zasadach

Nowe rondo bez krawężników zmieni zasady jazdy w Piekarach Śląskich

Karty zamiast wykładu. W Piekarach Śląskich powstanie klimatyczna mozaika

Sześć sekund z Piekar Śląskich może trafić na europejską mapę emocji

Przechodził przez jezdnię z drewnianą skarboną. Policjanci ruszyli za nim

- miejsce w Polsce. Piekary Śląskie wyróżnione za gospodarkę

Ochroniarz zaatakowany w sklepie. 20-latek był poszukiwany

Historia Kopca Wyzwolenia dostępna w formie minisłuchowiska

34-latek chciał szybko zarobić. Zamiast zysku stracił blisko 90 tysięcy

Pierwsza potańcówka w Piekarach. Zagra Adam Gruca

Święto Wojska Polskiego pod Kopcem. Będzie wojskowy piknik i zmiany ruchu

Tysiące kobiet w Piekarach Śląskich, policjanci kierowali ruchem

Pościg na ulicy Frenzla. Kierowca miał trzy dożywotnie zakazy
Przydatne dane teleadresowe
- Miejskie Centrum Informacji i Turystyki w Piekarach Śląskich - kontakt, godziny i oferta
- Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego w Piekarach Śląskich - kontakt, godziny, zgłoszenia
- Ośrodek Kultury "Andaluzja" w Piekarach Śląskich - bilety, zajęcia, wynajem sal
- Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Piekarach Śląskich - kontakt, JRG, sprawy prewencyjne
- Bazylika mniejsza pw. NMP i Św. Bartłomieja w Piekarach Śląskie - msze, kancelaria, sakramenty
- Filia nr 3 Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Teodora Heneczka w Piekarach Śląskich - godziny, kontakt, zapis
