List do Mikołaja w bibliotece w Piekarach - napisz, narysuj i powiedz, o jakiej książce marzysz

Miejska Biblioteka Publiczna im. Teodora Heneczka w Piekarach Śląskich przygotowała prosty i świąteczny konkurs dla miłośników książek i rysunku. W holu Biblioteki Centralnej można zostawić swój list do św. Mikołaja, który opowiada o życzeniu związanym z ulubioną lub wymarzoną lekturą 🎅📚.
- Biblioteka wyjaśnia, jak przygotować list do Mikołaja i gdzie go złożyć
- Biblioteka ustala terminy nadsyłania prac oraz losowanie zwycięzców
Biblioteka wyjaśnia, jak przygotować list do Mikołaja i gdzie go złożyć
Zadaniem uczestnika jest napisanie listu do św. Mikołaja — może też mieć formę rysunku — w którym opisane zostanie życzenie powiązane z książką. Gotową pracę należy włożyć do koperty i wrzucić do specjalnej skrzynki na listy znajdującej się w holu Biblioteki Centralnej.
Powtórzenie ważnej informacji — praca musi być umieszczona w kopercie i wrzucona do specjalnej skrzynki na listy w holu Biblioteki Centralnej, czyli dokładnie tam, gdzie stoją biblioteczne skrzynki na listy ✉️🎨.
Biblioteka ustala terminy nadsyłania prac oraz losowanie zwycięzców
Konkurs ma określone ramy czasowe i sposób rozstrzygnięcia - warto to zapisać w kalendarzu:
- od dnia 01 grudnia 2025 roku do 15 grudnia 2025 roku - przyjmowanie prac w siedzibie Biblioteki Centralnej przy ul. Kalwaryjskiej 62d;
- 16.12.2025 roku - pracownik biblioteki przeprowadzi losowanie i wyłoni jednego zwycięzcę z każdej kategorii wiekowej;
- rozstrzygnięcie konkursu nastąpi najpóźniej do dnia 19 grudnia 2025 roku.
Organizator przypomina, że konkurs przewiduje podział na kategorie wiekowe i że z każdej kategorii wyłoniony zostanie po jednym zwycięzcy 😊.
Dodatkowe wskazówki i szczegóły znajdują się w regulaminie dostępnym w bibliotece — kto chce dowiedzieć się więcej, znajdzie tam komplet zasad. Powtórka kluczowego kroku - prace należy włożyć do koperty i wrzucić do specjalnej skrzynki na listy w holu Biblioteki Centralnej przy ul. Kalwaryjskiej 62d ✉️📚.
na podstawie: Biblioteka w Piekarach Śląskich.
Ostatnie Artykuły

Katowice - uroczystość, która poruszyła policjantów i młodzież

Kilkaset motocykli ruszyło przez Piekary Śląskie - policja pilnowała trasy

Ruszają remonty Krupy i Szpaków. Jedna ulica będzie zamknięta, druga z przejazdem
![[PIŁKA RĘCZNA] I Liga Mężczyzn (Grupa D) – KSZO Ostrowiec Świętokrzyski – MKS Olimpia MEDEX Piekary Śląskie 27:37](/images/mecz/kszo-ostrowiec-swietokrzyski-mks-olimpia-medex-piekary-slaskie-18042026-2737-2.webp)
[PIŁKA RĘCZNA] I Liga Mężczyzn (Grupa D) – KSZO Ostrowiec Świętokrzyski – MKS Olimpia MEDEX Piekary Śląskie 27:37

82 kierowców za szybko - piekarska drogówka nie odpuściła na ulicach miasta

Wiosna w szafie wraca do Andaluzji na Piekarskie Forum Kobiet

Gabriela Kańtor przyjeżdża do Brzezin Śląskich z opowieściami o Śląsku

Mieszkańcy mogą zajrzeć do planu dla terenów przy Bednorza i Frenzla

Piekarskie Centrum Medyczne dołącza do programu ważnego dla wojska

Dwie piekarskie książki trafiły do cyfrowej biblioteki i odsłaniają miasto z bliska

W bibliotece w Piekarach Śląskich wróci mroczna historia śląskich „czarownic”

Wynajem samochodu bez limitu kilometrów – czy to się opłaca

Piekary Śląskie - szkoła z nr 5 zgarnęła awans i indywidualne podium

