Biblioteka zaprasza młodych artystów do konkursu
W świecie fantazji i kreatywności, biblioteka w naszym mieście otwiera drzwi do magicznego konkursu plastycznego. "Mój przyjaciel Smok" to nie tylko okazja do wykazania się artystycznie, ale również sposób na uczczenie pamięci J.R.R. Tolkiena, którego 50. rocznica śmierci przypada w tym roku.
  1. Konkurs skierowany jest do uczniów szkół podstawowych oraz wychowanków Zespołu Szkół Specjalnych im. M. Grzegorzewskiej.
  2. Temat konkursu "Mój przyjaciel Smok" inspirowany jest bogatą wyobraźnią J.R.R. Tolkiena.
  3. Organizatorem jest Filia nr 6 Miejskiej Biblioteki Publicznej.
  4. Uczestnictwo w konkursie to nie tylko zabawa, ale także hołd dla autora "Władcy Pierścieni".

Smoki, te majestatyczne istoty z głębin fantazji, stały się motywem przewodnim konkursu plastycznego, który zaprasza młodych artystów do wyrażenia swoich wizji na papierze. Wspomnienie J.R.R. Tolkiena, literackiego giganta, który umożliwił nam podróż do Śródziemia, staje się inspiracją do twórczego działania. Konkurs "Mój przyjaciel Smok" jest mostem łączącym pokolenia czytelników i miłośników fantastyki, przypominając jednocześnie o niewyczerpanej mocy wyobraźni.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom młodych talentów, organizatorzy zapewniają platformę, na której mogą oni prezentować swoje prace, jednocześnie ucząc się szacunku do literatury i historii. Udział w konkursie to nie tylko okazja do wykazania się kreatywnością, ale także chwila refleksji nad dziedzictwem kulturowym, jakie pozostawił po sobie Tolkien.

Zachęcamy więc wszystkich młodych artystów, by wzięli pędzle, kredki, a może i tablet graficzny w dłoń i pokazali, jak wyobrażają sobie przyjaciela smoka. Niech ten konkurs będzie dla was bramą do świata, w którym ogranicza was jedynie własna wyobraźnia. Zgłębianie literatury fantasy przez sztukę plastyczną to piękna przygoda, na którą warto się zdecydować. Prace nadesłane przez uczestników z pewnością zaskoczą nas swoją oryginalnością i głębią, a najlepiej ocenione zostaną nagrodzone i docenione.


Wg inf z: Biblioteka w Piekarach Śląskich