Piekarscy patrolowcy po pościgu zatrzymali 40-letniego mieszkańca miasta, u którego znaleźli znaczną ilość środków odurzających. Mundurowi zabezpieczyli kilogram amfetaminy oraz blisko 100 gramów marihuany. To nie jedyne przewinienia mężczyzny, który usłyszał już zarzuty i zgodnie z decyzją sądu najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie. Grozi mu nawet do 10 lat więzienia.

W czwartek (26.10.) policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego piekarskiej komendy podczas patrolu ulicy Armii Krajowej zauważyli, jak kierujący osobowym fordem porusza się ulicą Waculika „pod prąd”. Mundurowi chcąc zatrzymać kierującego, użyli sygnałów świetlnych i dźwiękowych, jednak  mężczyzna siedzący za kierownicą samochodu nie zamierzał się zatrzymać i podjął próbę ucieczki. Na skrzyżowaniu ulic Waculika i Bazarowej kierujący wybieg z pojazdu i zaczął uciekać pieszo. Mundurowi szybko zatrzymali uciekiniera i poznali powód jego zachowania. Mężczyzna posiadał reklamówkę, w której znajdował się kilogram amfetaminy oraz blisko 100 gramów marihuany. To nie jedyne przewinienie 40-latka. Jak się okazało, mieszkaniec Piekar Śląskich, nie posiadając uprawnień do kierowania samochodem i polisy OC chwilę wcześniej spowodował kolizję na pobliskiej stacji benzynowej, a następnie oddalił się z miejsca zdarzenia. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu, a następnie przed oblicze prokuratora. Decyzją sądu najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie. Grozi mu nawet do 10 lat więzienia.

To nie pierwszy raz, kiedy mężczyzna został zatrzymany z narkotykami. W ubiegłym miesiącu patrolowcy ujawnili przy mężczyźnie ponad 400 działek dilerskich narkotyków- komunikat.

  • Zdjęcie przedstawia zatrzymanego siedzącego w pokoju policyjnym
  • Zdjęcie przedstawia narkotyki ustawione na wadze
  • Zdjęcie przedstawia marihuanę położoną na wadze