Top sklepów z zabawkami na Śląsku - ranking redakcji

Znajdujący się w południowej części kraju Śląsk to prężnie rozwijające się województwo z siedzibą w Katowicach. Do najważniejszych miast tego regionu Polski należy zaliczyć Gliwice, Tarnowskie Góry, Chorzów, Częstochowę, Sosnowiec oraz Pszczynę. Choć kiedyś cały Śląsk przyciągał ludzi z innych zakątków Polski ze względu na miejsca pracy w kopalniach i innych zakładach przemysłowych, dzisiaj przybywa się tu zupełnie w innym celu. Turyści mogą skorzystać z obszernej oferty, poznając ten region od podstaw. Śląsk to również województwo, w którym każdy miłośnik zabawek znajdzie coś dla siebie. Nie brakuje wybitnych sklepów z klockami LEGO na Śląsku i z innymi czołowymi zabawkami dla dzieci w każdym wieku.

Jakie miejsca warto odwiedzić? 

Fabryka Zabawek

Fabryka Zabawek znajdująca się przy ulicy Staromiejskiej 11 w Katowicach to zdecydowanie jeden z tych sklepów, które warto odwiedzieć, zwłaszcza gdy zaliczamy się do grona miłośników klocków LEGO. To jeden z najlepiej wyposażonych w całym mieście sklepów, w których wyjątkowe zestawy duńskiego koncernu wypełniają całą przestrzeń. Znajdziemy tutaj zarówno zestawy dla najmłodszych, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z konstruowaniem, jak i wysoko zaawansowane sety dla prawdziwych kolekcjonerów. Zestawy są posegregowane według kategorii i serii. Entuzjaści konkretnej tematyki nie będą mieli wobec tego żadnych problemów z namierzeniem tych poszukiwanych. Dodatkowym atutem jest właściciel, który po prostu zna się na rzeczy i z chęcią doradzi mniej zdecydowanym klientom. Można tutaj znaleźć cieszące się dużą popularnością LEGO Star Wars Niszczyciel. 

Częstochowa i Norbi-Toys

W Częstochowie przy ulicy Mirowskiej 48 znajduje się Norbi-Toys Hurtownia Zabawek. To jedno z tych niepozornych miejsc, które być może na pierwszy rzut oka nie są zbyt zachęcające, aczkolwiek w środku znajdziemy wszystko, czego tylko mała dusza zapragnie. Hurtownia jest bardzo dobrze wyposażona. Asortyment skierowany jest zarówno do najmłodszych, jak i nieco starszych dzieci. Zdecydowaną zaletą tego miejsca są bardzo przystępne ceny i fakt, że mamy do czynienia z zabawkami bardzo dobrej jakości. 

Galeria M1 i Sklep ELF

W zabrzańskiej galerii M1 przy ulicy Plutonowego Ryszarda Szkubacza 1 znajduje się sklep ELF. To jeden z lepiej wyposażonych sklepów zabawkowych w mieście. Znajdziemy tutaj bardzo bogaty asortyment skierowany do dzieci w każdym wieku począwszy od wyjątkowo uroczych pluszaków, a skończywszy na akcesoriach dla fanów motoryzacji. Nie brakuje również wyśmienitych klocków LEGO, które z pewnością ucieszą miłośników konstruowania.

Pszczyna i Hurtownia zabawek Bambino

W Pszczynie przy ulicy Katowickiej 26 znajduje się Hurtownia Zabawek Bambino. Zdecydowanie jest to sklep, do którego warto zajrzeć. Każde dziecko znajdzie w tym miejscu coś dla siebie. Asortyment jest niezwykle zróżnicowany. Na regałach znajdziemy najnowsze zabawki od cenionych producentów. Dodatkowym atutem są oczywiście znacznie niższe ceny. To jedno z tych miejsc, które małe dzieci nie mają ochoty opuszczać. Można spędzić tutaj wiele godzin w poszukiwaniu wymarzonych zabawek. 

Sklep Skrzacik

W Tarnowskich Górach przy rynek 13 znajduje się uroczy sklep Skrzacik. To kolejne miejsce na śląskiej mapie zabawkowej, które warto odwiedzić. Sklep jest bardzo dobrze wyposażony. Znajdziemy tutaj mnóstwo zabawek edukacyjnych dla najmłodszych, gry planszowe i różnego rodzaju układanki.  

Gdzie szukać klocków online?

Warto pamiętać, że znalezienie pożądanych zestawów klocków LEGO bywa trudnym zadaniem. Mówiąc wprost, niektórych setów nie sposób obecnie znaleźć w regulatnej sprzedaży. Platforma postawklocka.pl to jedno z tych miejsc, w których takie trudno dostępne zestawy znajdują się na wyciągnięcie ręki. Postawklocka.pl to największa w Polsce baza klocków LEGO i miejsce dla prawdziwych kolekcjonerów. Można tutaj dokonać atrakcyjnych wymian i zasięgnąć bardzo szczegółowych informacji na temat konkretnych zestawów. Zdecydowanie warto tutaj zajrzeć. 

Śląsk