. Poza przypadkami udostępniania zabezpieczonych nagrań uprawnionym organom, informacje uzyskane za pośrednictwem systemu monitoringu wizyjnego mogą zostać udostępnione osobie fizycznej, która wykaże swój interes podyktowany zapewnieniem porządku publicznego i bezpieczeństwa obywateli, ochrony przeciwpożarowej i przeciwpowodziowej, utrwaleniem dowodów popełnienia przestępstwa lub wykroczenia, przeciwdziałaniem przypadkom naruszania spokoju i porządku w miejscach publicznych oraz ochroną obiektów komunalnych i urządzeń użyteczności publicznej. Jednakże w tym przypadku treść nagrania może zostać udostępnione osobie fizycznej jedynie w postaci pisemnej relacji, zawartej w protokole z przeglądu nagrania, dokonanego przez operatora monitoringu wizyjnego. W sytuacji, gdy z treści nagrania (przebiegu utrwalonego zdarzenia) może wynikać, że istnieją przesłanki do zawiadomienia właściwych organów, w celu wszczęcia odpowiedniego postępowania, operator monitoringu dokonuje zabezpieczenia nagrania, w celu późniejszego przekazania go uprawnionym organom, po złożeniu przez ten organ wniosku o zabezpieczenie i udostępnienie nagrania. Poniżej znajdują się Wniosek o dokonanie przeglądu zapisu monitoringu wizyjnego oraz Klauzula informacyjna monitoringu wizyjnego.","Polish Female")}}
Na terenie miasta Piekary Śląskie funkcjonuje system monitoringu wizyjnego, obejmujący aktualnie 25 kamer. Gromadzi on obraz wideo zarejestrowany przez kamery monitoringu. Po upływie 60 dni materiał jest automatycznie nadpisywany. Informujemy jakie w związku z tym przysługują Wam prawa.
Zarejestrowany materiał wideo może zostać zabezpieczony i udostępniony na wniosek upoważnionych służb i instytucji (tj. Policja, Straż Miejska, Prokuratura, Sądy) w ramach prowadzonych postępowań. W trakcie 60 dni od daty rejestracji istnieje możliwość złożenia pisemnego wniosku o zabezpieczenie (zablokowanie) zarejestrowanego materiału wideo przed nadpisaniem. Wniosek należy złożyć pisemnie do Wydziału Straży Miejskiej i Zarządzenia Kryzysowego Urzędu Miasta Piekary Śląskie, ul. Bytomska 84 lub elektronicznie na adres e-mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
.Poza przypadkami udostępniania zabezpieczonych nagrań uprawnionym organom, informacje uzyskane za pośrednictwem systemu monitoringu wizyjnego mogą zostać udostępnione osobie fizycznej, która wykaże swój interes podyktowany zapewnieniem porządku publicznego i bezpieczeństwa obywateli, ochrony przeciwpożarowej i przeciwpowodziowej, utrwaleniem dowodów popełnienia przestępstwa lub wykroczenia, przeciwdziałaniem przypadkom naruszania spokoju i porządku w miejscach publicznych oraz ochroną obiektów komunalnych i urządzeń użyteczności publicznej. Jednakże w tym przypadku treść nagrania może zostać udostępnione osobie fizycznej jedynie w postaci pisemnej relacji, zawartej w protokole z przeglądu nagrania, dokonanego przez operatora monitoringu wizyjnego. W sytuacji, gdy z treści nagrania (przebiegu utrwalonego zdarzenia) może wynikać, że istnieją przesłanki do zawiadomienia właściwych organów, w celu wszczęcia odpowiedniego postępowania, operator monitoringu dokonuje zabezpieczenia nagrania, w celu późniejszego przekazania go uprawnionym organom, po złożeniu przez ten organ wniosku o zabezpieczenie i udostępnienie nagrania.
Poniżej znajdują się Wniosek o dokonanie przeglądu zapisu monitoringu wizyjnego oraz Klauzula informacyjna monitoringu wizyjnego.