UM Piekary Śląskie: VII Piekarska Ustawka Sportowa
**Piekarskie Koła i Wojciech Krawczyk Prezes WOPRPiekary Śląskie
zapraszają na wakacyjną, tym razem już VII Piekarską Ustawkę Sportową, która odbędzie się w piątek 28 lipca o godz. 18.00. Spotykamy się w Park w Kamieniu (przy fontannie) i wspólnie rowerem, na rolkach, hulajnogach, biegowo, z kijami lub bez po ścieżkach rowerowych wyruszymy do MOSiRu przy ul. Olimpijskiej. Długość trasy to 6 km. Na ustawce obecna będzie Senator Dorota Tobiszowska, która przekaże uczestnikom czujki tlenku węgla i wspólnie z nami pokona trasę wydarzenia. Strażacy ochotnicy z Brzezin i Dąbrówki Wielkiej opowiedzą z kolei o swojej działalności.
**
Tradycyjnie już na starcie nie zabraknie piekarskich policjantów, którzy przypomną uczestnikom zasady bezpieczeństwa i przytoczą statystyki z piekarskich dróg, a strażnicy miejscy kolejny raz oznakują rowery (znakowanie rowerów już od godz. 16.30). Stosowne dokumenty do wydrukowania oraz wypełnienia znajdują się w “plikach do pobrania”.
Biegacze, rowerzyści, maszerujący z kijami (nordic walking), rolkarze oraz osoby jadące na hulajnogach poruszają się po ścieżce rowerowej lub chodniku zgodnie z przepisami ruchu drogowego. Organizatorzy zalecają posiadanie odblasków, kasków ochronnych i przypominają o obowiązkowym wyposażeniu pojazdu, w szczególności w oświetlenie.
Czas, w którym należy się zmieścić, to 60 minut. Nie ma czekania na spóźnialskich, czyli tych, którzy dotrą po upływie godziny od startu. Dla tych, którzy zmieszczą się w wyznaczonym czasie czeka niespodzianka na mecie.
Wszyscy uczestnicy zobowiązani są do zapoznania z regulaminem. W razie niekorzystnych warunków atmosferycznych organizatorzy zastrzegają sobie prawo odwołania wydarzenia.
Pliki do pobrania
Regulamin Piekarskiej Ustawki Sportowej 0.07MB Format: pdf
Oświadczenie posidacza roweru 0.04MB Format: pdf
Zgłoszenie przystąpienia do programu - Bezpieczny piekarski rower 0.19MB Format: pdf
Urząd Miasta Piekary Śląskie,
piekary.pl/vii-piekarska-ustawka-sportowa/
Ostatnie Artykuły

Śląskie malarstwo Grzegorza Haiskiego trafi do Izby Regionalnej

Biegowe Grand Prix znów rusza. W parku czeka sportowa rywalizacja

MPWiK wzmacnia zaplecze na kryzysowe dni. Nowy sprzęt ma chronić dostawy wody

Odblask może uratować życie. W Piekarach rusza duża kampania

Rękodzieło wraca przed MDK. W Piekarach Śląskich szykuje się czwarty jarmark

Urazówka pokaże cyfrową stronę leczenia. Będzie plener i rozmowy ze specjalistami

Niebezpieczne mauzery z Konarskiego znikają. Sprawa wchodzi w finał

Trzy rejony Piekar trafiają do konsultacji. Stawką są nowe plany miasta

Internet a inteligentny dom - jakie wymagania powinna spełniać sieć?

Czy regularne konsultacje mogą zapobiec poważnym chorobom?

Tężnia wróciła do Parku Trzech Bohaterów. Znów działa solankowe inhalatorium

Kopiec Wyzwolenia ma własną opowieść. Wystarczy smartfon i tabliczka

Poradnik z Piekar Śląskich ma pomóc rodzicom przejść przez trudną diagnozę

Szkoła rodzenia wraca do szpitala. Zajęcia mają nową formułę
Przydatne dane teleadresowe
- Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Piekarach Śląskich - kontakt, JRG, sprawy prewencyjne
- Kościół Najświętszego Serca Pana Jezusa w Brzezinach Śląskich - historia, kontakt i cmentarz
- Miejska Biblioteka Publiczna im. Teodora Heneczka w Piekarach Śląskich - kontakt, godziny, filie i karta biblioteczna
- Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Piekarach Śląskich - kontakt, godziny i zapis
- Komenda Miejska Policji w Piekarach Śląskich - kontakt, dyżurny, rekrutacja i sprawy administracyjne
- Ośrodek Kultury "Andaluzja" w Piekarach Śląskich - bilety, zajęcia, wynajem sal
