V Piekarska Ustawka Sportowa

Piekarskie Koła i Wojciech Krawczyk – Prezes WOPR Piekary Śląskie zapraszają na V Piekarską Ustawkę Sportową, która odbędzie się 30 maja 2023 r. o godz. 18:00. Start z Parku w Kamieniu, gdzie wspólnie: rowerem, na rolkach, hulajnogach, biegowo, z kijami lub bez po ścieżkach rowerowych uczestnicy dotrą na stadion piekarskiego MOSiR-u przy ul. Olimpijskiej. Długość trasy to niezmiennie 6 km. Od 16:30 strażnicy miejscy będą znakowali rowery.

Na starcie nie zabraknie piekarskich policjantów, którzy przypomną uczestnikom zasady bezpieczeństwa i przytoczą statystyki z piekarskich dróg, a strażnicy miejscy kolejny raz oznakują rowery (znakowanie rowerów już od godz. 16:30). Stosowne dokumenty do wydrukowania oraz wypełnienia znajdują się w “plikach do pobrania”.

Tym razem na mecie Łukasz Tomczyk – Dyrektor MOSiR-u wraz z pracownikami opowiedzą o działalności i funkcjonowaniu obiektów sportowych, a następnie zaproszą na wspólne ognisko. Organizatorzy proszą o zabranie prowiantu.

Biegacze, rowerzyści, maszerujący z kijami (nordic walking), rolkarze oraz osoby jadące na hulajnogach poruszają się po ścieżce rowerowej lub chodniku zgodnie z przepisami ruchu drogowego. Organizatorzy zalecają posiadanie odblasków, kasków ochronnych i przypominają o obowiązkowym wyposażeniu pojazdu, w szczególności w oświetlenie.

Czas, w którym należy się zmieścić, to 60 minut. Nie ma czekania na spóźnialskich, czyli tych, którzy dotrą po upływie godziny od startu. Dla tych, którzy zmieszczą się w wyznaczonym czasie – czeka niespodzianka na mecie.

Wszyscy uczestnicy zobowiązani są do zapoznania z regulaminem.
W razie niekorzystnych warunków atmosferycznych organizatorzy zastrzegają sobie prawo odwołania wydarzenia.

Pliki do pobrania

Regulamin Piekarskiej Ustawki Sportowej 0.07MB Format: pdf
Oświadczenie posiadacza roweru 0.04MB Format: pdf
Zgłoszenie przystąpienia do programu - Bezpieczny Piekarski Rower 0.19MB Format: pdf