Spektakl operetkowy z okazji Dnia Matki

Z okazji Dnia Matki Miejski Dom Kultury w Piekarach Śląskich przygotował wyjątkowe wydarzenie! Serdecznie zaprasza na koncert operetkowy “Księżniczka Czardasza”, który odbędzie się 28 maja 2023 r. o godz. 18.00 w sali widowiskowej MDK przy ul. Bytomskiej 73. Wystąpi ośmiu solistów, czterech tancerzy i dwóch muzyków.

Królowa austro-węgierskiej operetki!

To tętniące czardaszem i rewią budapesztańskie Variété – urocze tancerki, knajpiani utracjusze i wreszcie ognisty romans Księcia Edwina z piękną szansonistką Sylvią Varescu. To historia miłości ponadczasowej i porywającej, podszytej skandalem mezaliansu. “Artystki z Variété”, “W rytm walczyka serce śpiewa”, “Czardasz Sylvii” to zaledwie kilka utworów spośród ferii przebojów tej operetki. “Księżniczka Czardasza” to coś więcej niż historia o dwojgu zakochanych w sobie ludzi. Napięcie dramatu trudnej miłości w przezabawny sposób rozładowują drugoplanowe postacie. Urzekają widza dowcipnymi dialogami i gagami, nie szczędząc żartów i odniesień do czasów współczesnych.

Spektakl “Księżniczka Czardasza” Teatru Muzycznego Castello swoją premierę miał w styczniu 2014 roku na Zamku w Mosznej. Spektakl w dwóch aktach z jedną piętnastominutową przerwą. Czas trwania: 2h 15min

Obsada:
SYLVIA VARESCU – Monika Rajewska
EDWIN – Dariusz Pietrzykowski
BONI – Tomasz Białek
STASI – Anna Pieszka
KSIĄŻĘ – Jacek Nowosielski
KSIĘŻNA – Grażyna Nowosielska/Wanda Faruga
FERI – Wiesław Gawałek
NOTARIUSZ / KAMERDYNER – Jarosław Tyran

Akompaniament – Grażyna Griner
Tancerze Teatru Muzycznego Castello

Bilety w cenie 95 zł można nabyć w Biurze Obsługi Klienta MDK oraz poprzez internetową rezerwację biletów.