Piekarscy policjanci o bezpiecznych feriach

Piekarscy policjanci w ostatnim czasie odwiedzili dzieci spędzające półkolonie w naszym mieście. Tematem spotkania było bezpieczeństwo w czasie ferii zimowych. Mundurowi przypomnieli również milusińskim o zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Funkcjonariusze prowadzą także działania mające na celu wyeliminowanie wśród młodzieży zachowań świadczących o przejawach demoralizacji.

W ostatnich dniach policjanci z piekarskiej jednostki odwiedzili dzieci spędzające półkolonie na teranie naszego miasta. Jak co roku mundurowi przypomnieli najmłodszym o zasadach bezpieczeństwa podczas zimowych zabaw.

W ramach akcji „Bezpieczne ferie” dzieci brały udział w dyskusjach o bezpieczeństwie podczas korzystania m.in. z lodowiska, jak również podczas pobytu w domu bez nadzoru dorosłych. Szczególną uwagę zwrócono na właściwe zachowanie się podczas zabaw na śniegu oraz o podstawowych zasadach bezpieczeństwa obowiązujących w okolicy akwenów wodnych, a także przy korzystaniu z dróg. Na koniec, w myśl prowadzonej kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”, policjanci przypomnieli najmłodszym o zasadach obowiązujących na stokach. Podczas ferii piekarscy stróże prawa prowadzą także działania mające na celu wyeliminowanie wśród młodzieży zachowań świadczących o przejawach demoralizacji.