Tańsze ubezpieczenie OC/AC – proste sposoby na oszczędności

Koszty utrzymania samochodu są wysokie. W domowym budżecie należy uwzględnić regularne tankowanie, naprawy, konserwację oraz kupno ubezpieczenia. Według prawa obowiązującego w Polsce, każdy kierowca musi corocznie opłacać składkę za OC, zachowując ciągłość ochrony. Przezorni kierowcy często decydują się na poszerzenie podstawowej polisy o AC – ubezpieczenie chroniące przed następstwami kradzieży oraz uszkodzenia i zniszczenia pojazdu na skutek działania sił natury, aktów wandalizmu i zdarzeń losowych. Jak obniżyć składkę za ubezpieczenie OC/AC? Jak działa kalkulator OC/AC? Sprawdź!

Ubezpieczenie OC/AC – najważniejsze informacje

Ubezpieczenie OC/AC obowiązuje przez rok. Polisa OC jest obowiązkowa, natomiast AC – dobrowolna. Wysokość składek za obie polisy wyliczana jest na podobnych zasadach. Towarzystwa ubezpieczeniowe wyliczają składki indywidualnie dla każdego klienta, biorąc pod uwagę szereg zmiennych związanych z właścicielem pojazdu oraz parametrami technicznymi auta czy motocykla. Do czynników mających największy wpływ na ponoszone koszty zaliczamy wiek i doświadczenie kierowcy, miejsce jego zamieszkania, model i markę pojazdu, rok produkcji, moc i przebieg. Ostrożni kierowcy, którzy przez lata nie spowodowali żadnej kolizji, mogą liczyć na specjalne ulgi. Co ważne, zniżki na OC i AC naliczane są niezależnie od siebie.

Aby nieco obniżyć wysokość składki, warto starannie zapoznać się z ofertą różnych towarzystw. Młodzi, niedoświadczeni kierowcy mogą ustanowić współwłasność pojazdu z inną, zaufaną osobą, której przysługują zniżki. Ponadto, zrezygnuj z płatności ratalnej – rozbicie składki często wiąże się z dodatkowymi kosztami.

Kalkulator OC/AC – zaoszczędź czas i pieniądze!

Kalkulator OC/AC to nowoczesne narzędzie pozwalające sprawnie obliczyć wysokość składki za ubezpieczenie obowiązkowe i dobrowolne bez wychodzenia z domu. Nowoczesne kalkulatory wystarczy uzupełnić o dwie podstawowe dane: numer rejestracyjny pojazdu i swoją datę urodzenia.