Debata na temat bezpieczeństwa

Funkcjonariusze z Miejskiej Komendy Policji z Piekar Śląskich serdecznie zapraszają wszystkich chętnych do wzięcia udziału w dyskusji pn. „Wiem, znam, działam” na temat bezpieczeństwa. Debata społeczna odbędzie się 7 grudnia 2022 r. o godzinie 11.00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Piekarach Śląskie przy ul. Kalwaryjskiej 62D.

Podczas dyskusji przybyli goście będą mieli okazję zapoznać się z bieżącym stanem bezpieczeństwa miasta Piekary Śląskie. Spotkanie będzie również okazją do zgłoszenia wszelkich uwag oraz sugestii na temat negatywnych i najbardziej uciążliwych zjawisk. Policjanci zaprezentują funkcjonalność i naświetlą podstawowe korzyści płynące z korzystania z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa i aplikacji Moja Komenda. Opowiedzą o metodach działania oszustów działających na tzw. Policjanta, a także o bezpieczeństwie w ruchu ulicznym. Dzielnicowi natomiast przedstawią najważniejsze założenia obowiązującej już nowej formuły swojej pracy „Dzielnicowy Bliżej Nas” oraz o swoich planach i działaniach priorytetowych.

Przedstawiciele z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach opowiedzą o cyberbezpieczeństwie. W spotkaniu uczestniczyć również będą przedstawiciele piekarskiego Urzędu Skarbowego, którzy przedstawią nowe założenia programu rządowego w zakresie niskich podatków oraz form kontaktu z urzędem za pomocą usługi e-urząd.