Spotkanie autorskie z dr. Andrzejem Krzystyniakiem w MBP

Dzisiejszego wieczoru w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Teodora Heneczka w Piekarach Śląskich odbyło się spotkanie autorskie z dr. Andrzejem Krzystyniakiem i promocja jego książki pt. „Demony Duszy Niemieckiej”. Na spotkaniu obecna była inicjatorka wydarzenia Sława Umińska-Duraj – Prezydent Miasta Piekary.

Sława Umińska-Duraj – Prezydent Miasta Piekary Śląskie wraz z przybyłymi do biblioteki gośćmi miała okazję spotkania i rozmowy z dr. Andrzejem Krzystyniakiem – historykiem, publicystą, urzędnikiem samorządowym i państwowym oraz autorem książek. Pisarz podczas prezentacji opowiedział o swoich książkach, zamiłowaniu historycznym i poszukiwaniu inspiracji do pisania o Śląsku.

Ostatnia publikacja pisarza pt. “Demony duszy niemieckiej” porusza trudny i kontrowersyjny temat niemieckiej mrocznej duchowości i okrucieństwa wyrządzonego w czasie powstań śląskich. Andrzej Krzystyniak jest również autorem książek „Zwijanie polskości” czy „Zagadki śląskiej duszy” o tematyce naszego regionu i problematyce tożsamości śląskiej.

Wszystkie pozycje autora opublikowało Wydawnictwo Śląsk. W trakcie spotkania można było nabyć nie tylko najnowszą publikację dr. Andrzeja Krzystyniaka pt. „Demony Duszy Niemieckiej” ale także wcześniejsze książki autora: „Zwijanie polskości” oraz „Zagadki śląskiej duszy”.

Serdecznie dziękujemy wszystkim za udziału w spotkaniu. Zachęcamy również do zakupu książek autora i lektury.