Biegowe Grand Prix 2022 zakończone

9 października, odbyła się piąta i zarazem finałowa edycja tegorocznego Biegowego Grand Prix MOSiR 2022. Na zakończenie cyklu biegacze i chodziarze spotkali się na stadionie MOSiR przy ul. Olimpijskiej. Trasa prowadziła przez Las Dioblina, a na biegaczy czekały wyścigi na odcinku od 200 – najmłodsi do 3000 metrów – najstarsi.

Na starcie zawodów stanęło rekordowa liczba 257 zawodniczek i zawodników, którzy zostali podzieleni na 22 kategorie wiekowe. Oprócz zawodów biegowych odbył się również marsz Nordic Walking. W niedzielne południe wręczano nie tylko wyróżnienia za dzisiejszy bieg, ale także podsumowano całą tegoroczną edycję. Łącznie w całym cyklu startowało 423 zawodników. W klasyfikacji generalnej szkół, Grand Prix 2022 zwyciężyła Miejską Szkołę Podstawową nr 9 wyprzedzając Zespół Szkół Specjalnych i Miejską Szkołę Podstawową nr 5.

Medale dla zawodników wręczała Sława Umińska-Duraj, Prezydent Piekar Śląskich oraz radni Mariusz Kempys, Andrzej Wymysło Bartosz Szołysik oraz Daniel Pliszka. Jednocześnie Sława Umińska-Duraj została zwycięzcą całej edycji GP w swojej kategorii biegowej.

Organizatorem Biegowego GP MOSiR 2022 był Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Piekarach Ślaskich oraz Młodzieżowa Rada Miasta Piekary Śląskie. Były to ostatnie tegoroczne zmagania, nie pozostaje nam nic innego jak już dzisiaj zaprosić na przyszłoroczną edycję, która na pewno zagwarantuje dużo świetnej zabawy i sportowych emocji.