Warsztaty z robotyki w bibliotece

Miejska Biblioteka Publiczna im. Teodora Heneczka informujemy, że od października wznowione zostaną zajęcia z robotyki, które będą odbywać się w 3 grupach wiekowych dwa razy w miesiącu, w soboty. Opłata za uczestnictwo wynosi 25 zł za jedne zajęcia, czyli miesięcznie 50 zł. Należność płatną z góry należy uiszczać przelewem bankowym. Zadeklarowane uczestnictwo zobowiązuje do uregulowania opłaty bez względu na obecność. Prosimy o zgłaszanie chęci uczestnictwa do dnia 23 września. Ilość miejsc ograniczona.

Uwaga! Obowiązują zapisy wyłącznie poprzez formularz dostępny pod podanym linkiem

24 września o godz. 10.00 zapraszamy na spotkanie informacyjno-organizacyjne dla osób zapisanych przez formularz.

Grupa I – dla dzieci w wieku 7-9 lat

Połączenie zabawy z nauką to idealny wybór dla najmłodszych. Odnajdą się w niej dzieci, które miały już styczność lub chcą dopiero rozpocząć swoją przygodę z klockami LEGO oraz robotyką. Skupiamy się na budowaniu, poznajemy techniki łączenia klocków, wykorzystujemy podstawowe jak i te bardziej zaawansowane mechanizmy stosowane w robotyce. Uczymy się pracy w grupach oraz podstaw fizyki na własnoręcznie zbudowanych maszynach.

Grupa II – dla dzieci w wieku 10 – 12 lat

Zajęcia w tej grupie są idealnym rozwiązaniem dla bardziej zaawansowanych konstruktorów. Uczestnicy zapoznają się ze środowiskiem programistycznym Lego Mindstorm EV3 i budują roboty z klocków Lego wyposażonych w silniki i czujniki. Programują je metodą blokową co pozwala na naukę logicznego myślenia. Uczą się również zasad fizyki, rozwijają swoje umiejętności związane z automatyką oraz informatyką.

Grupa III – dla młodzieży w wieku 13 – 17 lat

Zajęcia przeznaczone dla pasjonatów, którzy chcą zdobyć wiedzę teoretyczną z zakresu elektroniki i programowania w oparciu o zestawy mikrokontrolerów Arduino. W programie zajęć m.in. budowanie układów pomiarowych, reprezentacja danych, zajęcia praktyczne z lutowania, zastosowanie czujników, detektorów, serwomechanizmów i inne.