Termomodernizacja Roździeńskiego 65-65a

Zakład Gospodarki Mieszkaniowej rozpoczyna kolejną termomodernizację – tym razem wielorodzinnego budynku mieszkalnego, zlokalizowanego przy ul. Walentego Roździeńskiego 65-65a w Piekarach Śląskich. Realizacja zadania odbędzie się w systemie zaprojektuj i buduj. Zadanie uzyskało dofinansowanie w wysokości 804 870 zł z Górnośląsko – Zagłębiowskiej Metropolii.

Formuła zaprojektuj i buduj zakłada, że cały proces przebiegnie w dwóch etapach realizowanych przez tego samego wykonawcę. Pierwszy, to wykonanie dokumentacji projektowej w oparciu o program funkcjonalno – użytkowy wraz z uzyskaniem niezbędnych decyzji administracyjnych. Drugi zaś etap to wykonanie robót budowlanych na podstawie uzyskanych uzgodnień i projektu wraz z dokonaniem odbioru robót.

W ramach termomodernizacji w budynku ocieplone zostaną m.in. ściany zewnętrzne ponad poziomem terenu i fundamentowe. Wymieniona zostanie stolarka okienna, piwniczna oraz na strychu. W planach jest także nowa instalacja domofonowa (24 lokale mieszkalne). Zamontowany zostanie nowy maszt antenowy. Zainstalowany będzie też monitoring. Budynek będzie miał oczywiście nową estetyczną elewację w odcieniach beżu i brązu.

Planowane zakończenie inwestycji połowa listopada 2022 r. Gmina Piekary Śląskie na realizację omawianej inwestycji uzyskała środki pochodzące z Górnośląsko – Zagłębiowskiej Metropolii w wysokości 804 870 zł. Prace termomodernizacyjne już trwają.