Następna Metrolinia w Piekarach

Od 20 sierpnia w Piekarach Śląskich rozpocznie funkcjonowanie następna “M-ka” – czyli linia M16/M116, która połączy Gliwice i Zabrze z Bytomiem, Piekarami Śląskimi, gminą Bobrowniki i portem lotniczym Katowice w Pyrzowicach. Jest to już trzecia metrolinia i kolejny krok do poprawy komunikacji zbiorowej naszego miasta.

Autobusy oznaczone jako M16 będą kursowały między Gliwicami i Piekarami Śląskimi. Na przystanku Osiedle Wieczorka Dworzec w Piekarach będą zmieniały oznakowanie na M116 i pojadą dalej w kierunku lotniska. Autobusy jadące z Pyrzowic do Piekar – odwrotnie. Dzięki temu podróż na całej trasie możliwa będzie bez przesiadek.

Autobusy będą kursowały przez cały tydzień, przez całą dobę. W dni robocze co 60 min, zaś w dni wolne od pracy co 120 min. Zastąpią dotychczasowe linie: AP1, 53, 850 i 113N.

Rozkład linii M16

Rozkład linii M116

Od lutego 2022 w Piekarach funkcjonuje Metrolinia M28 zapewnia ona mieszkańcom Piekar Śląskich bezpośrednie połączenie z Siemianowicami Śląskimi i Katowicami – wyjechała na trasę po śladzie linii 860. M28 jeździć przez siedem dni w tygodniu co pół godziny, a w dni wolne – co godzinę.

Od końca lipca uruchomiono też M11, na terenie naszego miasta obsługuje ona przystanek Dąbrówka Wielka Skrzyżowanie. Linia metropolitalna M11 kursuje na trasie Katowice Sądowa – Siemianowice Śląskie – Piekary Ślaskie (Dąbrówka Wielka) – Wojkowice Park – Dobieszowice Skrzyżowanie – Pyrzowice Port Lotniczy – Siedliska Cargo.

Nadal czekamy na uruchomienie wszystkich zaplanowanych “M-ek” co powinno nastąpić do końca tego roku. Docelowo wszystkich linii metropolitalnych ma być 32.