Święto Wojska Polskiego - zmiana organizacji ruchu

W związku z organizowanym Świętem Wojska Polskiego na terenie Kopca Wyzwolenia, 20 sierpnia wprowadzona zostanie tymczasowa zmiana organizacji ruchu na odcinku ul. Jana Pawła II od skrzyżowania z ul. Inwalidów Wojennych do Drogi Wojewódzkiej nr 911.

W dniu 20 sierpnia na sąsiadującym z Kopcem odcinku ul. Jana Pawła II (od skrzyżowania z ul. Inwalidów Wojennych do Drogi Wojewódzkiej nr 911) wprowadzona zostanie tymczasowa zmiana organizacji ruchu. Na wymienionym odcinku, od ul. Inwalidów Wojennych do DW 911, wprowadzony zostanie ruch jednokierunkowy z kierunkiem jazdy od ul. Bytomskiej do DW 911. Dojazd do ulicy Bytomskiej od strony DW 911 zostanie zapewniony poprzez wyznaczony objazd ulicą Pod Lipami.

Na ul. Jana Pawła II parkowanie skośne będzie możliwe na lewej części jezdni (patrząc w kierunku DW 911). Ścieżka rowerowa biegnąca wzdłuż odcinka ul. Jana Pawła II zostanie wygrodzona bez możliwości parkowania.

Ulica Do Kopca Wyzwolenia w dniu 20 sierpnia 2022 będzie drogą jednokierunkową.

Zmiany obowiązywać będą 20 sierpnia (sobota) od godz. 9.00 do godz. 24.00.

Kierowców, którzy skorzystają z możliwości zaparkowania samochodu na ul. Jana Pawła II, uprzejmie prosimy, by po zakończonym pikniku militarnym w miarę możliwości jak najszybciej opuścili zajęte miejsce. Umożliwi to szybkie przywrócenie ruchu dwukierunkowego na tym odcinku, a także ułatwi służbom porządkowym przygotowania do niedzielnej pielgrzymki kobiet.