Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Piekary Śląskie

Po co kupić alkomat?

Jako Polacy mamy we krwi czasem sobie poimprezować. W takich momentach nie trudno o jakieś niepotrzebne błędy które później mogą kosztować nas o wiele więcej niż zakładaliśmy jeszcze będąc pod wpływem. A więc nie ważne czy jesteśmy w domu, na mieście czy na wakacjach, zawsze nośmy przy sobie urządzenie do pomiaru alkoholu w wydychanym powietrzu które może uchronić nas lub kogoś przed popełnieniem ogromnego błędu.

Czy warto kupić taki sprzęt?

W ostatnich latach mamy możliwość zakupu urządzenia takiego jak alkomat, oznacza to więc że już nie tylko policja oraz inne służby posiadają tego typu sprzęt ale również i my możemy całkiem prywatnie i legalnie posiadać takie urządzenie. Jest to ciekawy sposób aby samodzielnie kontrolować własny stan trzeźwości. Każdy z nas doskonale wie że stężenie alkoholu w organizmie utrzymuje się przez kilka a nawet kilkanaście godzin, czasem przez to mamy dylemat czy aby już możemy prowadzić samochód. Właśnie dlatego zakup takiego urządzenia na alkopatrol.pl jest świetnym pomysłem, ponieważ możemy szybko dowiedzieć się czy jesteśmy zdolni prowadzić samochód czy też nie. Cena za takie urządzenia bywa bardzo zróżnicowana, to wszystko zależy od modeli ponieważ możemy wybierać spośród urządzeń mniej profesjonalnych, które są mniej dokładne lecz można z nich śmiało korzystać oraz z urządzeń profesjonalnych używanych m.in. przez policję które posiadają dużo większą dokładność lecz są znacznie droższe, a ich cena może sięgać kilku tysięcy złotych.

Jak prawidłowo używać...?

Aby w pełni cieszyć się urządzeniem do pomiaru stężenia alkoholu w wydychanym powietrzu trzeba wiedzieć jak prawidłowo go używać. Po pierwsze nie powinno wykonywać się pomiaru zaraz po spożyciu alkoholu ponieważ może to uszkodzić sensory, zaleca się odczekać przynajmniej kilkadziesiąt minut. Warto pamiętać też o odpowiednim przechowywaniu, które nie powinno narażać urządzenia na przeciążenia względem niskiej bądź wysokiej temperatury. Najlepiej przechowywać je w pomieszczeniach o optymalnej temperaturze oraz wilgoci, w ten sposób unikniemy uszkodzenia podzespołów a w konsekwencji naprawy która mogła by kosztować kilkaset złotych. Aby wyświetlane wyniki były zgodne z prawdą należy przynajmniej co pół roku dokonać kalibracji urządzenia w specjalnym serwisie. Za sprawdzenie sprzętu pod kątem technicznym przyjdzie nam zapłacić kilkadziesiąt złotych, a czas oczekiwania to kilkadziesiąt minut.