Ostatnia sesja Młodzieżowej Rady Miasta w kadencji 2020/2021

Dziewiąta, ostatnia w tej kadencji, sesja Młodzieżowej Rady Miasta Piekary Śląskie odbyła się dzisiaj w Akademickim Zespole Szkół przy ulicy Gimnazjalnej 24. Stała się okazją do wręczenia podziękowań za działalność podejmowaną przez młodych mieszkańców miasta. W uroczystości wzięli udział Sława Umińska-Duraj – Prezydent Miasta Piekary Śląskie i Tomasz Wesołowski – Przewodniczący Rady Miasta Piekary Śląskie. Podziękowania wręczał młodzieżowym radnym także Łukasz Ściebiorowski – Koordynator do spraw współpracy z Młodzieżową Radą Miasta Piekary Śląskie.

Na początku, zgodnie z przyjętym porządkiem dzisiejszego posiedzenia, dokonano oficjalnego otwarcia i przywitano przybyłych gości, wśród których znaleźli się Sława Umińska-Duraj – Prezydent Miasta Piekary Śląskie i Tomasz Wesołowski – Przewodniczący Rady Miasta Piekary Śląskie. W spotkaniu wziął udział także radny Łukasz Ściebiorowski – Koordynator do spraw współpracy z Młodzieżową Radą Miasta Piekary Śląskie.

Podczas spotkania podsumowano działania młodzieżowych radnych w kadencji 2020/2021, złożono im podziękowania za realizację zadań na rzecz Miasta Piekary Śląskie i jego młodych mieszkańców, a także wręczono okolicznościowe upominki.

-Ciągle powtarzamy, że jest to przygotowanie do pełnienia funkcji w Radzie Miasta Piekary Śląskie. Dziękuję Wam za zaangażowanie, pomysły i inicjatywy. Trzeba myśleć o kolejnym rozdziale w życiu. Zawsze Was proszę, abyście wiązali losy z naszym miastem i dobrze o nim mówili, bo któż, jak nie młodzi, jest przyszłością miasta? – mówiła o działaniach w ramach Młodzieżowej Rady Miasta Sława Umińska-Duraj – Prezydent Miasta Piekary Śląskie.

W tym roku wykonaliście ogrom bardzo dobrej pracy, mimo trudnych warunków. Zachęcam Was, byście startowali w kolejnych wyborach. Mam nadzieję, że będziecie uczestniczyć w życiu obywatelskim i życzę powodzenia w kolejnym roku szkolnym – podziękował zebranym Tomasz Wesołowski – Przewodniczący Rady Miasta Piekary Śląskie.

Wybory do Młodzieżowej Rady Miasta Piekary Śląskie w roku szkolnym 2021/2022 przeprowadzone zostaną 27 września w piekarskich szkołach podstawowych i ponadpodstawowych.