Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Piekary Śląskie

Usuwanie zespoleń kości w Krakowie. Sprawdź gdzie wykonać zabieg

Jeśli czeka Cię zabieg taki jak usuwanie zespoleń kości, wówczas dobrze jeśli zdecydujesz się na renomowany i doświadczony punkt jakim jest Nowa Ortopedia w Krakowie. Pacjenci często zastanawiają się, czy ponowna operacja złamanej kończyny jest konieczna. Jednak jest to wskazany zabieg, jeśli chcemy usunąć śrubę, drut, blaszkę czy zespolenie kości. Natomiast jak najbardziej zrozumiałe jest, że pacjenci pragną uniknąć hospitalizacji, która jest przykrym i trudnym doświadczeniem. Warto jednak zaufać lekarzowi prowadzącemu i zastosować się do jego zaleceń, ponieważ to właśnie on będzie mieć najlepsze rozeznanie w stanie zdrowia pacjenta.

Zalecenia do wykonania ponownej operacji

Lepiej jest usunąć wszystkie śruby z ciała oraz innego rodzaju zespolenia kości. Jest tak, ponieważ tego rodzaju zespolenia będą w dłuższym horyzoncie czasowym ograniczać ruchomość naszej kończyny. Jest to zalecane zwłaszcza w przypadkach, kiedy łączenie przebiega przez mniejsze, bardziej ruchome łączenia kości, ponieważ z czasem śruba w czasie ruchu może zacząć uszkadzać kość, z którą jest połączona. Będzie to wyjątkowo dotkliwe dla osób, które wiodą intensywne fizycznie życie, przykładowo takimi osobami mogą być sportowcy.

Możliwe przeciążenia

Warto zaznaczyć, że tego typu zespolenia kości są narażone na przeciążenia. Nawet jeśli śruba została wykonana z tytanu, to po czasie może ona pęknąć. Wszystko jest kwestią ciężaru, jaki śruba na siebie przyjmuje wraz z upływem czasu. Usunięcie pękniętej śruby to trudna i skomplikowana operacja, której lepiej jest uniknąć. Również wpłynie to na okres konieczny do pełnego powrotu do zdrowia. Rodzaje zespoleń, które nie muszą być usuwane to przykładowo gwoździe śródszpikowe, które są rodzajem zespolenia wykonanym bez łącznika. Natomiast w pozostałych przypadkach należy zdecydować się na ponowną operację. Nie jest to prosta decyzja, jednak jest ona jak najbardziej racjonalna i korzystna dla naszego stanu zdrowotnego w nadchodzącej przyszłości.