Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Piekary Śląskie

W sobotę policjanci przeprowadzili akcję pn. „Prędkość". Mundurowi kontrolowali, czy kierujący stosują się do ograniczeń prędkości, czy są trzeźwi, czy stosują pasy bezpieczeństwa i urządzenia do bezpiecznego przewożenia dzieci. W dalszym ciągu nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków na drogach.

Celem prowadzonych przez policjantów działań jest zapobieganie wypadkom drogowym przez egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości i innych przepisów ruchu drogowego. W trakcie akcji policjanci byli szczególnie wyczuleni na te kategorie wykroczeń i przestępstw drogowych, które są głównymi przyczynami wypadków. Nadmierna prędkość, kierowanie pod wpływem alkoholu, nieprawidłowo wykonywane manewry – to najpoważniejsze „grzechy” kierowców.

Podczas sobotnich działań, piekarscy policjanci ruchu drogowego skontrolowali 46 pojazdów, ujawniając 43 wykroczenia polegające na przekroczeniu dozwolonej prędkości. Rekordzista został zatrzymany na ul. Sadowskiego, gdzie przy ograniczeniu prędkości do 40 km/h, jadąc oplem przemieszczał się z prędkością 93 km/h20-latek z Siemianowic Śląskich naraził się na utratę prawa jazdy na okres 3 miesięcy oraz mandat karny w wysokości 500 oraz 10 punktów.