Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Piekary Śląskie

Na co zwrócić uwagę wybierając skórzane rękawice ochronne?

Nie da się ukryć, że zbyt duże skórzane rękawice ochronne nie zapewnią nam ochrony dostatecznej. Rękawice zbyt małe pozbawiają pracownika precyzji i komfortu. Sprawdźmy, jakie błędy popełniają najczęściej pracodawcy, którzy zaopatrując zakład pracy w takowe rękawice oraz na jakie ich cechy trzeba konieczne zwrócić uwagę?

Spełnienie odpowiednich norm

Aby dany produkt mógł być nazwany rękawicami ochronnymi roboczymi, to musi na pewno spełniać wszelkie określone normy. Innymi cechami się wyróżniają rękawice dla spawaczy, a innymi rękawice na przykład do pracy w ogrodzie. Wybierają model konkretny dla siebie oraz dla swoich pracowników, warto uwagę zwrócić nie tylko na same normy, które spełniają, ale także między innymi na ich samą ergonomię.

Rozmiar ma ogromne znacznie

Jeśli masz przyjemność zatrudniania kilkudziesięciu pracowników w swojej firmie i dla każdego zamawiać rękawice w identycznym rozmiarze, to musisz mieć świadomość, że jest to ogromny błąd. Z całą pewnością pracownicy nie mają takich samych dłoni. Rozmiar rękawic ma ogromne znaczenie. Rękawice źle dobrane będą niewygodne. Co więcej nie spełniają one swojej roli w zakresie samego bezpieczeństwa. Praca w dopasowanych dobrze rękawicach jest przyjemniejsza, staranniejsza oraz znacznie szybsza. Gdy nam nic nie przeszkadza, to łatwiej będzie o precyzję. Narzędzia znacznie pewniej leżą nam w dłoni. Do tego nie wysuwają się oraz nie zmieniają położenia. Wiele rękawic ochronnych skórzanych są dostępne w rozmiarach, które są dedykowanie kobietom oraz także mężczyznom. Panie, które pracują, na przykład w produkcyjnych zakładach mają także komfort pracy, totalnie bez niewygodny rękawic za dużych.

Rękawice rękawicom nie są równe

Bardzo częstym błędem, który jest popełniany przy zakupie jest zakup rękawic ochronnych jakichkolwiek. Kompletnie inny produkt się sprawdzi w przypadku spawacza, mechanika, ślusarza, a jeszcze inny montera czy też pracownika budowlanego. Rękawice ochronne, które są powlekane warstwą wierzchnią dodatkową poliuretanu zapewniają między innymi ochronę przed odpryskiem metalu oraz iskier. Zostały jednocześnie zaprojektowane z myślą o pracach precyzyjnych. Są bowiem one lekkie oraz ergonomiczne. Dopasowują się bezpośrednio do kształtu dłoni.

Takowa precyzja nie jest na przykład wymagana w magazynach, gdzie zadaniem pracownika jest głównie przenoszenie oraz transport ładunków czy też towarów. Warto także zwrócić uwagę na przeznaczenie modelu określonego roboczych rękawic. Wybór sprawdzonych produktów, które wyróżniają się jakością to na pewno komfort dla każdego z pracowników. Wiemy doskonale, że o pracowników należy odpowiednio dbać. Należy zapewnić im możliwie jak największe bezpieczeństwo pracy.

Jak widzimy na powyższym rodzajów rękawic ochronnych jest wiele. Jednak rękawice skórzane ochronne cieszą się chyba największą popularnością. Są one naprawdę trwałe oraz bardzo wygodne. Pracownicy na pewno je docenią i chętnie będą w nich pracować.