Mikołajkowy Turniej Tenisa Stołowego rozstrzygnięty

W sobotę 5 grudnia w hali sportowej MOSiR „Olimpia” rozegrany został Mikołajkowy Turniej Tenisa Stołowego. W zmaganiach wystartowało 20 uczestników, 14 mężczyzn oraz 6 kobiet. Najlepsi okazali się Magdalena Reinsz i Jakub Michalski.

Mężczyźni zostali podzieleni na trzy grupy, dwie grupy 5-osobowe oraz jedną grupa 4-osobową. Rywalizowano systemem każdy z każdym, do wygrania 3 setów. Po dwóch najlepszych zawodników z każdej grupy awansowało do fazy finałowej. Kobiety zostały podzielone na dwie grupy 3-osobowe i podobnie jak w przypadku panów awans z grupy uzyskiwały dwie najlepsze osoby.

Ostatecznie zwycięzcą turnieju wśród kobiet została Magdalena Reinsz, która w finale wygrała z Martą Żuk. Trzecie miejsce zdobyła Justyna Celer. Wśród mężczyzn pierwsze miejsce zajął Jakub Michalski, który w finale pokonał Grzegorza Jugowca, trzecie miejsce wywalczył Mariusz Baron, a czwarte Zbigniew Rodek.

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, słodki upominek od Świętego Mikołaja, a najlepsi zostali nagrodzeni pucharami. Nagrody wręczał Dyrektor piekarskiego MOSIR-u Łukasz Tomczyk.

Organizatorem turnieju był Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Piekarach Śląskich.

4. Zbigniew Rodek

Ponadto w turnieju zagrali: Henryk Tkaczyk, Mirosław Katolik, Eugeniusz Migdoł, Grzegorz Zimnik, Kamil Kaczmarek, Zbigniew Kadłubiec, Damian Skrybuś, Henryk Wieczorek, Adam Hnyda, Zbigniew Rodek.