Głos za Głos już 6 grudnia w MDK

Głos za Głos – czyli muzyczne potyczki Waszych idoli! W niedzielę 6 grudnia o godz. 16.00 na facebooku Miejskiego Domu Kultury wystąpią: Zbyszeq LeMan Lemański, Muzykanty, Banita Band oraz zespół Blue Party.

Rok temu, w listopadzie 2019 sala Miejskiego Domu Kultury w Piekarach Śląskich wypełniona została wspaniałą muzyką, niesamowitym humorem oraz nietuzinkową grą świateł. Wszystko za sprawą pomysłu stworzenia festiwalu Głos za Głos – czyli muzyczne potyczki waszych idoli. Pomysł sprawdził się w 100%, bilety wyprzedały się w ciągu niecałych dwóch tygodni.

Koncert rozpoczął się filmem, wyświetlonym na ekranie Kina Zacisze, następnie 7 zespołów, które wzięły udział w naszym przedsięwzięciu razem z prowadzącą zaprezentowało się w specjalnie wymyślonym na ten wieczór układzie tanecznym. Zespoły prezentowały dwie piosenki, a w przerwie widownia oddawała głosy na ulubionego wykonawcę. Wszystko trwało 2,5 godziny, ale ci którzy byli przyznają rację, że bez problemu poświęciliby kolejne godziny tego wieczoru na udział w tym festiwalu.

W tym roku miała odbyć się druga edycja. Niestety z powodu pandemii plany MDK legły… I właśnie – nie do końca, legły w gruzach. Do impresariatu MDK napływało mnóstwo pytań co z festiwalem, co z koncertem, czy się odbędzie? Postanowiono zorganizować drugą edycje festiwalu online.

Po obejrzeniu festiwalu, umieszczony zostanie post ze zdjęciami wykonawców, od tego momentu przez tydzień będzie można oddawać głosy na swojego idola. Po tygodniu ogłoszone zostaną wyniki, a zaraz gdy uspokoi się sytuacja związana z pandemią zorganizowany zostanie koncert, podczas którego wręczone będą statuetki.

Facebook Miejski Dom Kultury