Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Piekary Śląskie

Sława Umińska-Duraj, Prezydent Piekar Śląskich oraz Natalia Ciupińska-Szoska, Wiceprzewodnicząca Rady Miasta odwiedziły radzionkowską Kocią Kawiarnię “Koci Gościniec”. Obie Panie są mocno zaangażowane w pomoc zwierzakom, zwłaszcza tym bezdomnym i potrzebującym wsparcia. W ostatnich latach także miasto podejmuje wiele działań dla potrzebujących czworonogów.

“Koci Gościniec” to miejsce nadzwyczaj gościnne i wyjątkowo klimatyczne. Usiądź wygodnie, zrelaksuj się! Zamów aromatyczną kawę. A może skusisz się na jakieś ła-kocie? Mają zarówno te słodkie i te mruczące. W “Kocim Gościńcu” kochają koty i pomagają im, jak mogą. Twoje odwiedziny także niosą pomoc! Złotówka z każdej zamówionej kawy i herbaty trafia do kociej skarbonki. Podopiecznych można adoptować. Może właśnie Ty przytulisz któregoś mruczka do serca? Gościniec jest centrum adopcyjnym, w którym możecie znaleźć swojego kociego przyjaciela. Przyjdź i poznaj kocich podopiecznych.

Miasto Piekary Śląskie udziela pomocy związanej z bezdomnymi zwierzętami. Każdego roku wyłaniany jest w drodze przetargu wykonawca zadania dotyczącego przyjmowania do schroniska bezdomnych psów i kotów z terenu miasta. W tym roku miasto ma podpisaną umowę ze Schroniskiem dla Bezpańskich Zwierząt w Bytomiu.

Ponadto w Urzędzie Miasta każdy z mieszkańców opiekujący się wolno żyjącymi kotami może uzyskać skierowanie na zabieg sterylizacji bądź kastracji w celu ograniczenia niekontrolowanego rozmnażania się kotów wolno żyjących. W tym zakresie współpracujemy z Gabinetem Weterynaryjnym Bartosz Baron, świadczącym ww. usługi, jak również podstawowe usługi weterynaryjne takie jak: odrobaczanie kotów oraz leczenie kociego kataru. Również w okresie jesienno-zimowym społeczni karmiciele kotów, którzy są wpisani w naszym rejestrze mogą ubiegać się o karmę dla kotów wolno żyjących.

Współpracujemy z Towarzystwem Opieki nad Zwierzętami Oddział w Radzionkowie, które pomaga naszym mieszkańcom w sytuacjach znalezienia nowego domu dla zwierząt porzuconych. Ponadto w przypadku zgłoszenia prawdopodobieństwa znęcania się nad zwierzęciem lub złych warunków bytowych pracownikom Referatu Gospodarki Komunalnej podczas interwencji towarzyszą również inspektorzy TOZ wraz ze służbami porządkowymi.

W 2019 roku na terenie Piekar Śląskich udzielono pomocy 86 bezdomnym psom i 17 kotom. Ponadto realizowany był także projekt – w ramach budżetu obywatelskiego – budowy domków dla wolno żyjących kotów. Wspieramy również pośrednio Koci Gościniec, współpracując z Towarzystwem Opieki nad Zwierzętami Oddział w Radzionkowie, które z kolei jest w bliskich relacjach z Gościńcem.

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą Kociej Kawiarni “Koci Gościniec”
Radzionków, ul. Knosały 61A
kocigosciniec.pl