Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Piekary Śląskie

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji ma do dyspozycji nowoczesną kosiarkę. Sprzęt znacząco ułatwi dbanie o stan murawy boiska przy ulicy Olimpijskiej 3.
W ubiegłym tygodniu piekarski MOSiR wzbogacił się o nową kosiarkę Kubota GR 1600. Ten profesjonalny japoński sprzęt, jak informuje MOSiR, posiada dwucylindrowy silnik Diesla o mocy 13,5 KM, chłodzony cieczą i zaopatrzony w mechaniczny wtrysk pośredni to optymalne źródło napędu dla tej wytrzymałej maszyny, która sprawdza się zarówno na dużych posesjach prywatnych, jak i w firmach świadczących usługi pielęgnacji terenów zielonych. Wytrzymały, bezstopniowy, hydrostatyczny napęd kół tylnych zwiększa wygodę długotrwałej pracy operatora. Brak sprzęgła i zmiana kierunku jazdy jednym pedałem sprawiają, że sterowanie maszyną jest proste i komfortowe. Standardowy deck tnący o szerokości 1070 mm gwarantuje szybką i wydajną pielęgnację trawników. Minimalny promień nieskoszonej powierzchni wynosi zaledwie 85 cm. Duży zakres regulacji wysokości koszenia – od 250 do 1020 mm – umożliwia dostosowanie długości źdźbła trawy do indywidualnych wymagań.
Zakup kosiarki został częściowo sfinansowany ze środków MSiT w ramach realizacji projektu “Modernizacja boiska sportowego wraz z zapleczem szatniowo-sanitarnym na terenie MOSIR-u w Piekarach Śląskich przy ul. Olimpijskiej 3”.