W tym roku w niedzielę wielkanocną 12 kwietnia ochotnicy z Fundacji Wolne Miejsce dostarczą osobom samotnym w Metropolii pakiety ze śniadaniem świątecznym, stroikiem, lekturą oraz niespodzianką.

Obecna sytuacja społeczna związana z powszechną walką z rozprzestrzeniającym się koronawirusem, nie pozwala na organizację spotkań masowych. Bez wątpienia należą do nich Śniadania Wielkanocne dla Samotnych organizowane przez fundację Wolne Miejsce, miasto Katowice oraz współpracujące z nimi siedemnaście gmin przy wsparciu Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii.

Zarząd fundacji i jej wolontariusze rozpoczęli przygotowania do alternatywnej formuły wspólnego przeżycia Niedzieli Wielkanocnej z osobami samotnymi.

Sztab fundacyjnych ochotników odwiedzi samotne osoby z metropolitalnych miast w niedzielę 12 kwietnia br. dostarczając im wielkanocne śniadania do domów. W specjalnie przygotowanej fundacyjnej paczce, znajdzie się nie tylko higienicznie przygotowane i hermetycznie zamknięte śniadanie, ale również świąteczna niespodzianka, stroik i wyjątkowa lektura świąteczna dla osób samotnych.

Nowy plan organizacji Metropolitalnego Śniadania Wielkanocnego dla Samotnych zakłada współpracę z lokalnymi przedsiębiorcami i samorządami w pozyskiwaniu:

  • produktów spożywczych, z których zostanie przygotowane śniadanie,
  • produktów gotowych (zamkniętych) mogących stanowić prezent jak np. słodycze,
  • stroików i elementów, z których można takie stroiki wykonać,

Ponadto fundacja zaprasza każdą osobę gotową dołączyć do wolontariuszy przygotowujących wydarzenie i gotowych rozwozić śniadania w niedzielny poranek.

– Nasza służba będzie działała na rzecz samotnych z takich miast jak Będzin, Bytom, Chorzów, Czeladź, Dąbrowa Górnicza, Gliwice, Mikołów, Mysłowice, Katowice, Piekary Śląskie, Ruda Śląska, Siemianowice Śląskie, Sosnowiec, Świętochłowice, Tarnowskie Góry, Tychy, Wojkowice, Zabrze, stąd każde ręce gotowe do pracy w danym mieście są bardzo potrzebne- deklaruje prezes fundacji Mikołaj Rykowski.

Dodaje też, że w trakcie pracy i służby w dowożeniu, wolontariusze będą przestrzegali wszystkich zaleceń związanych z ochroną higieniczną, by zabezpieczyć siebie samych i obdarowanych przez fundację.

Zgłoszenia osób, które chcą otrzymać świąteczne śniadanie, przyjmowane są do 8 kwietnia pod numerem telefonu 32 723 28 28.