Mieszkańcy Piekar Śląskich kolejny raz pokazują wyjątkowy optymizm i dobre nastawienie. W mieście pojawiły się banery i plakaty. Przesłanie jest jasne koronawirus nas nie złamie! Grupa SPI ma dla nas wszystkich proste przesłanie: damy radę – wszystko będzie dobrze.

– Chcemy pomimo przeciwności jakie się pojawiają znaleźć coś pozytywnego. Chcemy, aby te banery przypominały ludziom o solidarności z innymi, chcemy pokazać, że nie jesteśmy sami w tym wszystkim, że jest takie SPI, gdzie mieszkańcy sobie pomagają. Moi drodzy, w Piekarach Śląskich mamy wiele fantastycznych inicjatyw, grup, stowarzyszeń, itp. Ostanie dni utwierdzają mnie w przekonaniu, że w ciężkich czasach potrafimy współpracować i działać wspólnie – jak mówi jeden z inicjatorów akcji Radosław Palacz.

Uśmiechem z koronawirusem nie wygramy, ale możemy pokonać zniechęcenie frustracje i złe emocje. Odpowiedź na apel była natychmiastowa i bardzo pozytywna. Mieszkańcy nie tylko chętnie wywiesili banery i plakaty, ale zaczęli tworzyć własne.