Piekarski Uniwersytet Trzeciego Wieku rozpoczął zapisy na kolejny rok akademicki. Przedstawiciele instytucji przekonują, że na naukę i zdobycie nowych umiejętności nigdy nie jest za późno, co potwierdzają zadowoleni słuchacze.

Nigdy nie jest za późno na rozwijanie swoich pasji, poszerzanie wiedzy, odkrywanie talentów i zdobywanie przyjaciół. Piekarski Uniwersytet Trzeciego Wieku działający przy Dzielnicowym Domu Kultury w Piekarach Śląskich rozpoczyna zapisy na 14. rok akademicki. Działalność uniwersytetu to zajęcia fakultatywne, wykłady, spotkania, a także imprezy adresowane dla seniorów. Słuchaczem może zostać każda osoba „50+” w wieku przedemerytalnym, rencista, emeryt oraz pozostałe osoby starsze, bez względu na poziom wykształcenia.

Oferta proponowanych zajęć przedstawia się następująco:

– Zajęcia komputerowe

– Jęz. angielski i jęz. niemiecki

Warsztaty wokalno-aktorskie „Kawiarenka wspomnień”

– Klub plastyczny „Tęcza”

– Turystyka i rekreacja

– Gimnastyka ruchowa

– Pilates

Joga

– Zespół taneczny

Foto – Akademia

Zespół wokalny

– Psychologia szczęścia

– Fakultet historyczny

– Sportowy senior

– Nordic Walking

– Spotkania ze sztuką

– Kulinarne ABC

Zapisy odbywa się w każdą środę września w godzinach 15:00 – 17:00 w Akademickim Zespole Szkół (ul. Gimnazjalna 24), w sali nr 34. Szczegóły na plakacie.

Uroczysta inauguracja Roku Akademickiego 2019/2020 odbędzie się 2 października o godz. 17.00 w auli AZS w Piekarach Śląskich przy ul. Gimnazjalnej 24.