Protetyka to kategoria stomatologii, która zdobywa coraz większe uznanie wśród pacjentów. Uzupełnianie ubytków w u zębieniu oraz przywracanie utraconych funkcji zęba podlega pod protetyka stomatologiczna WarszawaTego rodzaju zabiegi poprawiają nie tylko estetykę naszego uśmiechu, ale również podnoszą komfort funkcjonowania każdego dnia, ponieważ spożywanie posiłków jest łatwiejsze przy pełnym uzębieniu

Odpowiedni wygląd twarzy ma duże znaczenie w naszych kontaktach osobistych lub zawodowych. Dzięki wysokim standardom. Wyspecjalizowana kadra dba oto by jak najszybciej przywrócić pacjentom komfort z posiadania wszystkich zębów. Przebarwione lub nieprawidłowo ulokowane zęby dla obecnej medycyny nie są problemem. Możliwa jest ich korekta oraz modyfikacja. Stomatologia odtwórcza daje możliwość pełnej odbudowy braków w uzębieniu.

Protetyka stomatologiczna w Warszawie

Jak wygląda implantologia w Warszawie?

Proces odbudowy uzębienia odbywa się na kilku wizytach, często pierwsza konsultacja pozwala ustalić warunki do implantacji. Kolejna wizyta to zabieg wszczepienia. Coraz częściej gabinety w przypadku odrzucenia przez organizm implantu, z przyczyn niezależnych od pacjenta, darmowo ponawiają proces wszczepienia.

Lekarz zajmujący się pacjentem, po dokładnym badaniu i wywiadzie oraz diagnostyce radiologicznej tworzy plan leczenia. Badanie pantomograficzne daje szczegółowe informacje o stanie kości i wspomaga proces planowania. Zabieg zazwyczaj odbywa się na drugiej wizycie. Polega na zrobieniu otworu w kości i wprowadzeniu wszczepu. Dopiero kilka miesięcy później na implantach przeprowadza się odbudowę protetyczną i uzyskuje się ostateczny wygląd uzębienia. Na ostatniej wizycie ocenia się końcowy stan uzębienia.

Czym są implanty zębowe?

Implant to innowacyjne i najbardziej naturalne rozwiązanie w sytuacji ubytku zęba lub zębów. To mała, tytanowa śruba, która po wszczepieniu w kość szczęki imituje korzeń zęba. Na niej zakładana jest korona porcelanowa lub ceramiczna, której odcień możemy dobrać do odcienia naszych pozostałych zębów. Dzięki implantom uśmiech na nowo daje efekt pięknego blasku. Pozostawienie ubytku zębowego może powodować nieprzyjemne skutki, np. próchnicę.

W jakim celu robić implanty zębowe w Warszawie?

Każdy utracony ząb powinien zostać odtworzony. Pozostawienie miejsca po usuniętym zębie bez uzupełnienia wywołuje może powodować niepokojące konsekwencje, między innymi:

  • zęby pobliskie z bezzębnym odcinkiem dziąsła zmieniają swoje położenie,

  • zwiększają się przestrzenie między pozostałymi zębami,

  • zmiana położenia dotyka również zębów przeciwstawnych, które wysuwają się w kierunku bezzębnego dziąsła.

Jaki jest cennik implantów w Warszawie?

Cennik implantów w Warszawie jest bardzo zróżnicowany i uzależniony od wielu aspektów. Ważny element wpływający na koszt jest marka przez którą produkowany jest implant. Dużo zależy od rodzaju implantu i tego czy w trakcie leczenia będzie trzeba wykonywać dodatkowe zabiegi stomatologiczne. Kluczowe znaczenie w cenie ma doświadczenie i wiedza lekarza oraz poziom zadowolenia klientów z obsługi.

Cena implantu i korony to całość opłaty za poszczególne etapy implantacji. Warto zwracać uwagę na to, że dużo niższe ceny oferowane przez nieznane gabinety mogą nie iść w parze z jakością wykonanej usługi. Najlepiej zaufać sprawdzonym, solidnym, będącym od dawna na rynku na rynku specjalistom.