Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Piekary Śląskie

W sobotę, 8 czerwca, Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Piekarach Śląskich zorganizował XII Piknik Rodzinny z okazji Dnia Rodzicielstwa Zastępczego. Wydarzenie to było kontynuacją kampanii społecznej „Zostań rodziną zastępczą”.

Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie od wielu lat poszukuje osób, które stworzą zastępczy dom dla potrzebujących dzieci. Rodzinna piecza zastępcza jest okresową formą zapewnienia opieki dziecku pozbawionemu całkowicie lub częściowo opieki rodzicielskiej. Dzieci pod rodzinną pieczą zastępczą wymagają codziennej uwagi i opieki, pomocy w nadrabianiu zaległości szkolnych i nauki codziennych czynności.

W minioną sobotę na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Piekarach Śląskich odbył się XII Piknik Rodzinny, stanowiący okazję do świętowania Dnia Rodzicielstwa Zastępczego. Dla przybyłych na to wydarzenie przygotowano mnóstwo atrakcji. Najmłodsi uczestnicy mogli wzbić się w powietrze na eurobungee, skorzystać z dmuchanej zjeżdżalni, a także sprawdzić swoje umiejętności w konkurencjach sportowych. Ponadto goście festynu mogli wziąć udział w warsztatach tworzenia biżuterii oraz slimów. Na wszystkich czekał również interesujący pokaz chemiczny i drobny poczęstunek.

Wśród licznie przybyłych na Piknik Rodzinny znaleźli się: Zastępca Prezydenta Miasta Piekary Śląskie Paweł Słota, Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie Maciej Gazda, Przewodniczący Rady Miasta Piekary Śląskie Tomasz Wesołowski, a także radni Łukasz Ściebiorowski i Czesław Wymysło.

Honorowy patronat nad sobotnim wydarzeniem sprawowała Prezydent Miasta Piekary Śląskie Sława Umińska-Duraj.

Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji!