W Bytomiu odbyły się V Wojewódzkie Mistrzostwa Policji w Biegu Przełajowym im. st. sierż. Marka Sienickiego. Mimo deszczowej aury i jesiennego chłodu wystartowało w nich aż 221 biegaczy, wśród których nie zabrakło policjantów z piekarskiej jednostki.

Piekarscy policjanci regularnie biorą udział w imprezach sportowych na terenie naszego województwa. Nie inaczej było również tym razem. W bytomskim biegu ku czci policjanta poległego na służbie, wystartował st. sierż. Roman Golec oraz sierż. szt. Krystian Małota, który na metę, po męczących 9 kilometrach, wbiegł w towarzystwie Prezydent Miasta Piekary Śląskie – Sławy Umińskiej – Duraj oraz prezesa piekarskiego WOPR-u Wojciecha Krawczyka. Trasa dla kobiet i mężczyzn wynosiła około 9 km, poprowadzona została drogami gruntowymi, w tym przez rezerwat przyrody Segiet. 2 maja minęła 27. rocznica tragicznej śmierci st. sierż. Marka Sienickiego, który służył w Komendzie Miejskiej Policji w Bytomiu. Zginął na służbie, zastrzelony przez bandytów.

Na starcie tegorocznego biegu stanęło 221 biegaczy, w tym 181 funkcjonariuszy reprezentujących służby mundurowe z województwa śląskiego oraz 35 cywilów i 5 emerytów. W biegu wziął także udział syn poległego policjanta - Marek Sienicki.

 

Zdjęcia: UM Piekary Śląskie, zmierzymyczas.pl

  • Fotografia kolorowa. Na zdjęciu widoczny policjant w ubraniu cywilnym biegnący w towarzystwie pani prezydent oraz prezesa piekarskiego wopru.
  • Fotografia kolorowa. Na zdjęciu widoczny policjant w towarzystwie pani prezydent, prezesa piekarskiego wopru oraz komendanta straży miejskiej.
  • Na zdjęciu widoczni policjanci z piekarskiej jednostki trzymający pamiątkowe medale.