W wielu domach trafiają się problemy z utrzymaniem płynności finansowej, tym bardziej na koniec miesiąca. Duży wpływ na to ma chociażby rosnące bezrobocie, jak również przestój w gospodarce. Istnieje wiele metod na radzenie sobie z chwilowym brakiem gotówki.

Jedną z nich są tak zwane pożyczki krótkoterminowe, które nazywane są inaczej chwilówkami. Nie mają ich w ofercie banki, ale pozabankowe firmy pożyczkowe, inaczej mówiąc parabanki. W telewizji bardzo często można zobaczyć reklamy na ten temat. Jednakże zanim zdecydujemy się na taką właśnie pożyczkę, lepiej jest dokładnie zapoznać się z opisem tegoż rozwiązania, jak również rozważyć wszelkie zalety i wady, które opiszemy poniżej.

Krótki okres trwania

Okres trwania pożyczki krótkoterminowej to na ogół czas począwszy od tygodnia do maksymalnie 60 dni. Spłata jednorazowa powinna nastąpić pod koniec okresu. Na taką opłatą składają się poza pożyczonym kapitałem, również odsetki i opłata przygotowawcza. Co istotne, na rynku napotkać można na firmy, które w swojej ofercie posiadają pozabankowe pożyczki, w przypadku których okres spłaty może wynosić nawet i 3 lata, jak również może odbywać się w ratach.

Łatwa procedura

Pożyczki krótkoterminowe cechuje minimum formalności, tym bardziej w przypadku tych, które możemy zaciągać przez internet. Wystarczy, że złożymy wniosek na stronie internetowej, której właścicielem jest pożyczkodawca i wykonamy przelew weryfikacyjny. Zwykle nie musimy dostarczać żadnych dokumentów, czy zaświadczeń od pracodawcy. Niemniej jednak w wybranych przypadkach ich okazanie może przyczynić się do znacznego obniżenia opłat. Zanim podejmiemy decyzję o wyborze firmy, warto jest porównać wiele ofert pożyczkowych, jak i dokładnie przeanalizować koszty pożyczki, która nas interesuje. W tym celu możemy posłużyć się specjalną porównywarką pożyczek krótkoterminowych, dostępną w sieci. Dzięki temu zminimalizujemy znacznie koszty, które trzeba będzie w przyszłości spłacić.

Wady i zalety pożyczek krótkoterminowych

Duża wygoda

Pożyczka krótkoterminowa, tym bardziej taka która udzielana jest za pośrednictwem internetu to opcja dla osób, które cenią sobie wygodę. Cała procedura może być załatwiona bez wychodzenia z domu, dzięki skorzystaniu z własnego komputera. Nie ma konieczności udawania się do oddziału stacjonarnego firmy, czy też wysłania czegokolwiek pocztą. Wszelkie pytania można kierować do call center wybranej firmy, które na ogół czynne są 7 dni w tygodniu.

Koszty

Jeżeli podejmiemy decyzję o zaciągnięciu właśnie takiej pożyczki, trzeba mieć na uwadze znacznie większe koszty, które poniesiemy. Im krótszy okres, na jaki zaciągniemy pożyczkę, tym procentowo większe jej koszty. Biorąc pożyczkę krótkoterminową na cztery tygodnie wszystkie opłaty dodatkowe mogą wynosić nawet 30% z całej pożyczki. Jeśli kwoty są mniejsze, nie będzie to miało większego znaczenia, a wszelkie wyżej wymienione zalety pożyczkę krótkoterminowych czynią z nich bardzo korzystne rozwiązanie, które może być wykorzystane przy chwilowym braku płynności finansowej.

Informacje dodatkowe

Jeżeli interesuje Cię pożyczka bez bik, porównaj dostępne oferty na stronie Centrum Pożyczek 360 - sprawdź!