UM Piekary Śląskie: Obchody 233. rocznicy Konstytucji 3 Maja i III Powstania Śląskiego
Zbliżają się uroczystości związane z 233. rocznicą uchwalenia Konstytucji 3 Maja oraz 103. rocznicą wybuchu III Powstania Śląskiego. To wyjątkowy czas dla naszej wspólnoty, by wspólnie świętować i pamiętać o ważnych momentach w historii naszego narodu.
  • 3 maja, godz. 14.00 – uroczystości przy Pomniku „Ku czci poległych o wolność i demokrację w latach II Wojny Światowej”.
  • Następnie o godz. 14.30 – kolejne uroczystości w Parku Wolności.
  • O godz. 15.00 – Msza Święta pod Kopcem Wyzwolenia, z udziałem lokalnych chórów i orkiestry wojskowej.
  • Zakończenie oficjalnych obchodów o godz. 16.00, a następnie start Majowego Pikniku Rodzinnego.

Po złożeniu kwiatów przez władze miasta, obchody przeniosą się pod Kopiec Wyzwolenia, gdzie odbędzie się uroczysta Msza Święta dedykowana Ojczyźnie. Muzykę zapewni Chór Halka oraz Orkiestra Wojskowa z Bytomia. Bezpośrednio po Mszy, o godzinie 16.00, rozpoczną się oficjalne uroczystości z przemówieniem Prezydent Miasta, Sławy Umińskiej-Kajdan.

Po części oficjalnej, około godziny 17.00, rozpocznie się Majowy Piknik Rodzinny, oferujący liczne atrakcje dla najmłodszych, w tym konkursy oraz zabawy z nagrodami. Dzieci i młodzież będą miały okazję wziąć udział w grze terenowej, zbierając pieczątki z literami na terenie placu przed Kopcem Wyzwolenia, które ułożą się w hasło i pozwolą zdobyć nagrody.

W związku z organizacją wydarzenia, informujemy o zmianach w ruchu drogowym. Od 3 maja, od godziny 9:00, do 6 maja, do godziny 6:00, droga do Kopca Wyzwolenia będzie jednokierunkowa, od ul. Wyzwolenia do ul. Jana Pawła II. Prosimy mieszkańców o zwrócenie uwagi na tymczasowe oznakowania i planowanie tras z wyprzedzeniem.

Zachęcamy wszystkich mieszkańców do aktywnego uczestnictwa w obchodach i wspólnego celebrowania tych ważnych dla naszej historii wydarzeń. Niech ten dzień będzie okazją do przypomnienia sobie o wartościach, które łączą nas jako społeczność.


Według informacji z: UM Piekary Śląskie