Skrzyżowanie DK 94 - ul. Bednorza - utrudnienia w ruchu!

W środę 15 listopada br. rozpoczną się prace remontowe na skrzyżowaniu Drogi Krajowej nr 94 i ul. Bednorza. Przedmiotem prac jest likwidacja kolein, ubytków, wykruszeń i deformacji w jezdni. Roboty obejmą także przeprofilowanie łuku jezdni we fragmencie skrzyżowania od strony ul. Harcerskiej oraz od strony ul. Bednorza. Szacowany całościowy odcinek jezdni objęty robotami wynosi około 200 m. Pojawią się utrudnienia drogowe i ruch wahadłowy.

W ramach prac wyznaczony zostanie dodatkowy pas ruchu, lewoskręt od strony Bytomia w ul. Bednorza.

W środę 15.11.2023 r. planowane jest frezowanie nawierzchni asfaltobetonowej, w czwartek 16.11.2023 r. planowane jest wykonanie warstwy wiążącej – w tych dniach ruch będzie odbywał się wahadłowo. W kolejnych dniach odbywać będą się roboty związane z układaniem krawężnika oraz montażem pętli indukcyjnych – utrzymany zostanie ruch dwukierunkowy.

Planowane zakończenie prac to przełom listopada i grudnia br., wykonawcą jest Drogopol sp. z o.o. , który to w ostatnim czasie sprawnie przeprowadził remont ul. Bytomskiej. Koszt remontu to 735.000 zł.

Prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności i w miarę możliwości omijanie tego odcinka drogi.

Prace związane są też z przygotowaniem w tym miejscu nowej sygnalizacji świetlnej. W 2024 r. wybudowane zostaną dwie sygnalizacje świetlne wraz z oświetleniem przejść dla pieszych, w następujących lokalizacjach: skrzyżowanie ul. Roździeńskiego z ul. Bednorza oraz skrzyżowanie Drogi Krajowej nr 94 z ul. Bednorza i ul. Harcerską. Jeszcze w tym roku wykonane zostanie skrzyżowanie Drogi Wojewódzkiej nr 911 z ul. Pod Lipami – prace już się rozpoczęły. Koszt tych trzech inwestycji to 984.000 zł. Wykonawcą jest Inżynieria Ruchu Drogowego sp. z o.o. z Częstochowy.