UM Piekary Śląskie: Zapraszamy do obchodów Święta Konstytucji 3 Maja
Już jutro w Piekarach Śląskich odbędą się obchody 232. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja i jednocześnie 102. rocznicy wybuchu III Powstania Śląskiego, na które mieszkańców zapraszają****Sława Umińska-Duraj Prezydent Piekar Śląskich i Tomasz Wesołowski Przewodniczący Rady Miasta. Po oficjalnych obchodach u stóp Kopca Wyzwolenia zapraszamy na “Majowy Piknik Rodzinny”.
3 maja o godz. 14.00 odbędą się uroczystości pod Pomnikiem Ku czci poległych o wolność i demokrację w latach II Wojny Światowej” w Brzozowicach. Z kolei o godz. 14.30 rozpoczną się uroczystości pod Pomnikiem Ku czci poległych w walkach o społeczne i narodowe wyzwolenie” w Parku Wolności w Szarleju. W obu miejscach władze miasta złożą wiązanki kwiatów.
Główna część obchodów Święta Konstytucji 3 Maja odbędzie się u stóp Kopca Wyzwolenia. O godzinie 15.00 rozpocznie się uroczysta Msza Święta koncelebrowana w intencji Ojczyzny, w oprawie muzycznej Chóru Halka oraz Orkiestry Wojskowej z Bytomia. O godzinie 16.00 odbędą się oficjalne uroczystości z udziałem żołnierzy 34. Śląskiego Dywizjonu Rakietowego Obrony Powietrznej w Bytomiu oraz wystąpienie Prezydenta Miasta Piekary Śląskie Sławy Umińskiej-Duraj.
Po oficjalnych uroczystościach przy Kopcu Wyzwolenia, koło godziny 17.00 rozpocznie się Majowy Piknik Rodzinny”, w programie m. in. : atrakcje i konkursy dla dzieci, gastronomia, pokaz mody historycznej i rowerów zabytkowych w wykonaniu Stowarzyszenia Rowery Zabytkowe.
Dzisiaj 2 maja obchodzony jest Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej.
prowadzona z inicjatywy Obywatelskiego Klubu Radnych ma w Piekarach Śląskich wieloletnią tradycję, w tym roku organizowana jest jej 14. edycja. Akcja ma mobilizować mieszkańców miasta do wspólnego uczczenia uroczystości poświęconej jednemu z dwóch najważniejszych symboli narodowych.
3MajPiekary
AkcjaWywiesFlage
Niech się święci 3 Maja!
W związku z organizacją obchodów Święta Konstytucji 3 Maja w dniu 3.05 od godz. 9.00 do 4.05 do godz. 7.00 w rejonie Kopca Wyzwolenia nastąpi zmiana organizacji ruchu. Przejazd będzie dopuszczalny tylko w jednym kierunku od ul. Wyzwolenia do ul. Jana Pawła II, zatem ul. Do Kopca Wyzwolenia będzie jednokierunkowa.
Urząd Miasta Piekary Śląskie,
piekary.pl/zapraszamy-do-obchodow-swieta-konstytucji-3-maja/
Ostatnie Artykuły

Wakacyjny piknik w Szarleju połączy zabawę z nauką bezpieczeństwa

Fotowoltaika w kulturze Piekar Śląskich. Trzy spotkania pokażą efekty OZE

Zamki i schrony. Kierunek GZM znów odsłania ukryte miejsca

Śląskie powstania wracają do Piekar. Kopiec ma tu szczególną wagę

Bon ciepłowniczy nie przysługuje. W Piekarach decyduje niski próg cenowy

Rodzinne powitanie lata w Parku w Kamieniu szykuje dmuchańce i strażaków

Busy międzynarodowe – komfort, bezpieczeństwo i wygoda

Renowacja lakieru – kiedy polerowanie już nie wystarczy? Przewodnik diagnostyczny

Biblioteka Podróżnika w Piekarach Śląskich szuka ludzi, którzy wrócili z drogi

Planszówki z biblioteki rosną w siłę - w Piekarach jest już około 600 gier

Biblioteka w Piekarach otwiera ściany dla lokalnych twórców

Biblioteka rozkręca wakacje w Piekarach - od gór po kaligrafię

W Piekarach ruszyły kurtyny wodne. Miasto szykuje się na gorące dni

W Piekarach Śląskich radiowóz przyciągnął dzieci - policja ruszyła z lekcjami o wakacjach
Przydatne dane teleadresowe
- Komenda Miejska Policji w Piekarach Śląskich - kontakt, dyżurny, rekrutacja i sprawy administracyjne
- Miejskie Centrum Informacji i Turystyki w Piekarach Śląskich - kontakt, godziny i oferta
- Filia Miejskiego Domu Kultury Kozłowa Góra w Piekarach Śląskich - kontakt, zapisy, oferta
- Kościół Najświętszego Serca Pana Jezusa w Brzezinach Śląskich - historia, kontakt i cmentarz
- Dzielnicowy Dom Kultury w Piekarach Śląskich - zajęcia, sekcje i kontakt
- Urząd Miasta Piekary Śląskie - kontakt, godziny, wydziały i opłaty skarbowe
