12 grudnia rozbłyśnie miejska choinka

W poniedziałek 12 grudnia o godzinie 19.00 zapraszamy wszystkich mieszkańców Piekar Śląskich na rozświetlenie miejskiej choinki na Placu Mariackim przy Bazylice NMP i Św. Bartłomieja. Wcześniej odbędzie się msza święta, po której harcerze przekażą mieszkańcom miasta Betlejemskie Światełko Pokoju. Uruchomieniu iluminacji na choince będzie towarzyszył koncert kolęd w wykonaniu Górniczej Orkiestry Dętej “Piekary Julian” i chóru “św. Barbara”. Odbędzie się też rozdawania świątecznych drzewek.

O godzinie 18.00 podczas mszy świętej w Piekarskiej Bazylice, będzie można odebrać i zanieść do swoich domów Betlejemskie Światło Pokoju. To wyjątkowa okazja, aby spotkać się i rozgrzać swoje serca płomieniem z Betlejem. Hasło przewodnie tegorocznej edycji to: „Światło dla ciebie”. Płomień, który powierzono Związkowi Harcerstwa Polskiego, pozwala odkryć ważne dla zuchów, harcerzy, wędrowników i instruktorów wartości i uczy być ich stróżami
Po przekazaniu światełka Sława Umińska-Duraj – Prezydent Piekar Śląskich oraz ks. dr Mirosław Godziek – Proboszcz Parafii im. NMP i św. Bartłomieja, zaproszą do uruchomienia i rozświetlenia piekarskiej choinki. Nie zabraknie wspólnego kolędowania z Górniczą Orkiestrą Dętą “Piekary Julian” i chórem “św Barbara”. Piekarzanie będą też mieli okazję otrzymać świąteczne choinki.

Kierowców informujemy o utrudnieniach drogowych. W dniu wydarzenia od godziny 7.00 rano zablokowany zostanie wjazd na Plac Mariacki przy NMP i Św. Bartłomieja.

Organizatorami wydarzenia są: Miasto Piekary Śląskie, Bazylika Najświętszej Marii Panny i św. Bartłomieja, Miejski Dom Kultury w Piekarach Śląskich, Radio Piekary oraz ZHP Hufiec Piekary Śląskie.

Liczymy że wspólnie z mieszkańcami Piekar Ślaskich wkroczymy w okres świąteczny. Bądźmy razem w ten grudniowy wieczór!