Jak co roku przełom października i listopada to czas wytężonej pracy policjantów. Funkcjonariusze już rozpoczęli przygotowania do akcji ZNICZ 2021, tak aby każdy mógł bezpiecznie dojechać i wrócić z odwiedzin grobów swoich bliskich. O zmianach w organizacji ruchu i utrudnieniach będziemy na bieżąco informować za pośrednictwem strony internetowej tutejszej jednostki. Apelujemy o ostrożność, rozwagę, przestrzeganie przepisów ruchu drogowego oraz noszenie odblasków!

Jak co roku, nastąpią zmiany w organizacji ruchu, ułatwiające dojazd do cmentarzy:

  • Na ul. Kalwaryjskiej wprowadzony zostanie ruch jednokierunkowy, od ul. Gen. Ziętka do ul. Bytomskiej. Na ul. Bytomskiej ustawione zostaną odpowiednie znaki drogowe i bariera.
  • Na ul. Bednorza od skrzyżowania z ul. Wentylacyjną do ul. Frenzla (prawa strona) zostanie wprowadzony zakaz zatrzymywania się.
  • Na ul. Miarki od DW911 do parkingu przy garażach zostanie utrzymany ruch dwukierunkowy, natomiast od strony ul. Bytomskiej zostanie wprowadzony ruch jednokierunkowy. Po lewej stronie ul. Miarki w kierunku drogi 911 na wysokości posesji nr 23 ustawiona zostanie bariera ze znakiem droga jednokierunkowa.

Dla odwiedzających cmentarze udostępniony będzie parking mieszczący się przy ul. Ziętka 

 

Zmiana organizacji ruchu dotyczy dni:

Od 29 października godz. 16:00 do 1 listopada godz. 22:00 - ul. Kalwaryjska i ul. Bednorza

1 listopada od godz. 6:00 do godz. 22:00 – ul. Miarki

 

Wprowadzenie zmiany organizacji ruchu mają na celu rozładowanie ruchu spotęgowanego w okresie świąt. Prosimy wszystkich kierowców i pieszych o bezwzględne przestrzeganie poleceń osób kierujących ruchem. Jak co roku za zabezpieczenie w rejonie cmentarzy, parkingów oraz ulic o zmienionej organizacji ruchu odpowiadać będą mundurowi. Prosimy parkować w miejscach do tego przeznaczonych, a w szczególności zwracać uwagę na znaki drogowe.