Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Piekary Śląskie

Ponad 20 poradni specjalistycznych, sale operacyjne i wypoczynkowe, nowoczesne badania laboratoryjne oraz terapie regeneracyjne. Centrum Medyczne Gabos w Piekarach Śląskich to miejsce, w którym każdy bez względu na schorzenie, wiek, czy oczekiwania otrzyma poradę oraz leczenie na najwyższym poziomie. Niezmiennie od 15 lat.

Gabos centrum medyczne w Piekarach Śląskich to miejsce, które powstało z myślą o pacjencie - jego zdrowiu, czasie i komforcie. Ośrodek składa się z dwóch części. Pierwsza to poradnie specjalistyczne, gdzie pacjent jest diagnozowany. Tym samym ma dostęp do kilkunastu lekarzy. Po konsultacji z nimi możliwe jest określenie dalszej ścieżki leczenia. Często zdarza się przecież, że pacjent na podstawie własnych odczuć i obserwacji czeka w kolejce np. do kardiologa, a tymczasem okazuje się, że choroba dotyczy zupełnie innego układu (np. nerwowego). Specjaliści pomagają kompleksowo w rozwiązaniu problemu zdrowotnego, a nie tylko tymczasowo. Przykładem tego jest Pracownia Uroterapii Dziecięcej, która powstała jako pierwsza na Górnym Śląsku. Diagnostyka i leczenie przeprowadzane są po konsultacji z urologiem, nefrologiem, uroterapeutą oraz przy wsparciu psychologa i dietetyka. 

Ogółem w pierwszej części Gabos Centrum Medyczne w Piekarach Śląskich działa ok. 20 poradni specjalistycznych, w tym m.in. kardiologiczna, nefrologiczna, urazowo-ortopedyczna, ginekologiczno-położnicza, internistyczna, czy endokrynologiczna. Jednak na zdrowie i dobre samopoczucie wpływa nie tylko wizyta u “tradycyjnego” specjalisty. Dlatego w Gabos działa też m.in. poradnia chorób odkleszczowych, flebologiczna, zdrowia psychicznego, medycyny sportowej oraz chirurgii plastycznej i medycyny estetycznej. To odpowiedź na wszystkie oczekiwania i potrzeby pacjentów. 

Wizyty nie kończą się w gabinetach specjalistów. Druga część Gabos Centrum Medyczne w Piekarach Śląskich to umieszczone na pierwszym piętrze dwie sale operacyjne oraz pokoje wypoczynkowe. Znajdują się tam także pracownie wlewów witaminowych oraz rehabilitacji. W Gabos pacjent przechodzi naturalną ścieżkę od specjalisty, przez zabieg (jeżeli ten jest konieczny), po regenerację. Co ważne - ta trwa stosunkowo krótko, bo lekarze centrum medycznego stawiają na chirurgię małoinwazyjną. Pacjent może dzięki temu szybciej opuścić szpital. Ponadto w Gabos wprowadzono usługę zarządzania wizytami, przez co również udaje się usprawnić wizyty i leczenie.

national cancer institute