UM Piekary Śląskie: II Piekarski Bieg Trzeźwości im. Bronisława Gawrona za nami!
II Piekarski Bieg Trzeźwości oraz marsz Nordic Walking im. ks. Bronisława Gawrona to wyjątkowe wydarzenie w kalendarium piekarskich wydarzeń sportowych.
Piekarskie Stowarzyszenie Rodzin Abstynenckich “Klub Abstynenta Piątka”, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Stowarzyszenie Lecymy Durś zorganizowały dziś, 5 września, II Piekarski Bieg Trzeźwości oraz marsz Nordic Walking im. ks. Bronisława Gawrona. Wydarzenie to miało na celu promocję zdrowego stylu życia oraz pomoc i integrację z osobami potrzebującymi wsparcia. Wśród 57 uczestników nie mogło zabraknąć Prezydent Miasta Piekary Śląskie Sławy Umińskiej-Duraj, która wzięła udział w tej wyjątkowej rywalizacji sportowej, objętej patronatem honorowym.
_ Bardzo dziękuję wszystkim, którzy zorganizowali to wydarzenie oraz za pamięć o moim kochanym Bronku. Widzę, jak bliska jego sercu była Wasza obecność. Byliście dla niego nie drugą, a pierwszą rodziną. Oglądam dziś zdjęcia. Wszędzie jest Piątka, w każdym albumie, dlatego dziękuję za kontynuację tego działania. Idźcie do przodu, życzę Wam wszystkim zdrowia_ mówiła, nie ukrywając wzruszenia, Barbara Białas siostra ks. Bronisława Gawrona. Po tej wyjątkowej przemowie nastąpiło oficjalne otwarcie zawodów.
_ Ksiądz Gawron był nietuzinkową postacią. Nie da się wyrazić jednym zdaniem, kim był dla nas, co wniósł w nasze życie i co każdy z nas nosi w sercu jako wspomnienie o nim. Jestem przekonana, że patrzy na nas z góry, gra nam na gitarze i trzyma kciuki za każdego z nas. Szanowni Państwo, życzę powodzenia, dużo siły. Spotkajmy się wszyscy, bez kontuzji, na mecie. Niezależnie od wyniku wszyscy jesteście wielcy_ przemawiała, dokonując oficjalnego otwarcia zawodów, Prezydent Miasta Piekary Śląskie Sława Umińska-Duraj.
W ramach organizowanego dziś przedsięwzięcia w szranki stanęli zarówno biegacze, jak i miłośnicy Nordic Walking, którzy nagrodzeni zostali okolicznościowymi medalami, pucharami i dyplomami. Specjalne podziękowania za wkład w realizację wręczył z kolei prezes Piekarskiego Stowarzyszenia Rodzin Abstynenckich “Klub Abstynenta Piątka” w Piekarach Śląskich Piotr Adamczyk.
Pomocą przy organizacji służyli z kolei wolontariusze Stowarzyszenia Lecymy Durś oraz Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Piekarach Śląskich.
Urząd Miasta Piekary Śląskie,
piekary.pl/ii-piekarski-bieg-trzezwosci-im-bronislawa-gawrona-za-nami/
![]()
Ostatnie Artykuły

Koniec prac nad planem przy ul. Jana Pawła II. Projekt nie wróci do rady

Dziewięć par z Piekar Śląskich świętowało 50 i 60 lat małżeństwa

Piknik pod Kopcem Wyzwolenia połączy sport i wolontariat

Masz własną sztukę? Biblioteka w Piekarach Śląskich pokaże ją mieszkańcom

Wybiegł ze sklepu z plecakiem pełnym kredek. Policjanci zareagowali

Paszport tymczasowy przed wylotem można wyrobić w Pyrzowicach

MyBestCeramide Shot+HA – nowy shot ceramidowo-hialuronowy od MyBestPharm

Przemoc domowa w Piekarach Śląskich - pomoc można uruchomić bez zgody ofiary

Dmuchańce, strażacy i zumba. Rodzinne pożegnanie wakacji w Parku w Kamieniu

Grooming w sieci zaczyna się niewinnie. Potem dziecko traci kontrolę

Prawie 50 kartek z Piekar Śląskich rusza do dzieci bohaterów

FC Ślonznoki i APN Olimpia Piekary Śląskie z pucharami na Orliku

Rafał Brzoska rozpoczyna inicjatywę 150% i apeluje o zmianę zasad odpowiedzialności platform za fałszywe reklamy

Urlop bez powrotu do splądrowanego domu. Policja przypomina o zasadach
Przydatne dane teleadresowe
- Młodzieżowy Dom Kultury nr 2 w Piekarach Śląskich - zajęcia, zapisy i kontakt
- MPWiK Piekary Śląskie - kontakt, awarie, e-BOK i taryfy
- Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego w Piekarach Śląskich - kontakt, godziny, zgłoszenia
- Urząd Skarbowy w Piekarach Śląskich - kontakt, godziny, e-usługi i terminy
- Urząd Miasta Piekary Śląskie - kontakt, godziny, wydziały i opłaty skarbowe
- Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Piekarach Śląskich - kontakt, JRG, sprawy prewencyjne
