Uczniowie Zespołu Szkół nr 1 brali udział w zmaganiach informatycznych, rywalizując z innymi placówkami z regionu. Reprezentowali miasto w finale wojewódzkim.

Przez trzy ostatnie miesiące uczniowie Zespołu Szkół nr 1 brali udział w międzyszkolnej lidze informatycznej, rywalizując ze sobą w trzech etapach szkolnych, by ostatecznie dziesięciu najlepszych mogło reprezentować zarówno szkołę, jak i Miasto Piekary Śląskie w finale wojewódzkim konkursu SILESIAN REMOTE IT MASTERS. Realizowany we współpracy z górnośląskim oddziałem Polskiego Towarzystwa Informatycznego zgromadził 250 uczniów szkół Śląska i Zagłębia.

Do Finału dopuszczonych zostało 50 uczniów. Pytania dotyczyły wszystkich dziedzin informatyki i niejednokrotnie przewyższały szkolną podstawę programową. Ostatecznie piekarscy informatycy uplasowali się na 5 i 9 pozycji. W klasyfikacji grupowej szkoła zajęła z kolei drugie miejsce, potwierdzając wysoki poziom szkolnictwa zawodowego w branży IT, a to za sprawą wysoko wyspecjalizowanej kadry informatycznej, która od wielu lat uczy i rozwija młodzież w Zespole Szkół Nr1 w Piekarach Śląskich.