III Bieg Tropem Wilczym zorganizowany został, by uczcić pamięć Żołnierzy Wyklętych. Zawodnicy biorący w nim udział pokonali symboliczny dystans 1963 metrów.

Miłośnicy biegania spotkali się dzisiaj na placu przed Kopcem Wyzwolenia, by wspólnie uczestniczyć w III Biegu Tropem Wilczym, który zorganizowany został, by uczcić pamięć o żołnierzach podziemia antykomunistycznego. Wydarzenie organizowane przez Urząd Miasta Piekary Śląskie, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Piekarach Śląskich oraz 34. Śląski Dywizjon Rakietowy Obrony Powietrznej w Bytomiu zgromadziło ponad 120 uczestników, którzy pokonali wspólnie dystans 1963 metrów (symboliczny, bo w tym roku zginął w walce ostatni z partyzantów).

Przybyłych powitała oficjalnie Sława Umińska-Duraj – Prezydent Miasta Piekary Śląskie, która również wzięła udział w biegu wraz z żołnierzami, przedstawicielami służb mundurowych, harcerzami oraz miejskimi radnymi. Każdy uczestnik po przybyciu na metę otrzymał pamiątkowy medal oraz miał okazję skosztować żołnierskiej grochówki i napić się gorącej herbaty.