Drużyna KS Orzeł Biały Brzeziny Śląskie okazała się najlepsza podczas XV Halowych Mistrzostw Piekar Śląskich w Piłce Nożnej Seniorów o Puchar Prezydenta Miasta Piekary Śląskie. Zawody organizowane przez MOSiR Piekary Śląskie i DKS Czarni Kozłowa Góra (ubiegłoroczni zwycięzcy) odbyły się w sobotę w hali sportowej przy ul. Ziętka. Ekipa z Brzezin Śląskich z trenerem Arturem Patoniem na czele w finale pokonała GKS Andaluzja Brzozowice-Kamień 0:5, który ostatecznie zajął miejsce drugie. Warto przypomnieć, że KS Orzeł Biały Brzeziny Śląskie w tym roku obchodzi jubileusz 100-lecia działalności.

Na miejscu trzecim uplasowała się drużyna DKS Czarni Kozłowa Góra II, pokonując w decydującym meczu KS Orkan Dąbrówka Wielka 1:0. W meczu o piąte miejsce zespół DKS Czarni Kozłowa Góra I wygrał z KS Piekary 3:1.

Wśród kibiców Halowych Mistrzostw Piekar Śląskich obecni byli m.in.: przewodniczący Komisji Edukacji, Kultury i Sportu Rady Miasta Piekary Śląskie radny Łukasz Ściebiorowski, dyrektor piekarskiego MOSiR-u Łukasz Tomczyk, wiceprezes GKS Andaluzja Janusz Hupert, prezes KS Orzeł Biały Brzeziny Śląskie i radny Tadeusz Wieczorek, prezes DKS Czarni Kozłowa Góra Krzysztof Zając. Zawody prowadził Adrian Szastok z MOSiR.

Przyznano wyróżnienia indywidualne:
Najlepszy zawodnik: Grzegorz Skutela (KS Orzeł Biały)
Najlepszy strzelec: Marek Nowak (KS Orzeł Biały)
Najlepszy bramkarz: Marko Pietrzyk (GKS Andaluzja)

Turniej halowy to co roku początek przygotowań piłkarzy do rundy wiosennej rozgrywek ligowych, oraz okazja do przypomnienia się kibicom i zasygnalizowania trenerom swojej formy.