Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Piekary Śląskie

Kilkadziesiąt pań ze Stowarzyszenia Wspólnota Amazonek „Feniks” spotkało się w poniedziałek na kolędowaniu w filii Miejskiego Domu Kultury w Kozłowej Górze.
Paniom towarzyszyli Sława Umińska-Duraj, prezydent Piekar Śląskich, Gabriela Kossakowska wieloletni samorządowiec i Honorowy Obywatel Miasta, ks. Eugeniusz Witak, proboszcz parafii Trójcy Przenajświętszej i duchowy opiekun piekarskich amazonek oraz pracownicy Urzędu Miasta.

Janina Rosińska, prezes stowarzyszenia podziękowała paniom za miniony, intensywny rok. Obecnie „Feniks” działa już 16 lat i zrzesza 52 panie, nie tylko z Piekar, ale także z okolicznych miejscowości. Mogą one liczyć na masaże limfatyczne rehabilitowanej ręki, gimnastykę i koleżeńskie wsparcie. – Nie leczymy ciała, ale leczymy duszę – mówi Janina Rosińska.
Na sali był cały zarząd stowarzyszenia: Janina Rosińska, zastępczyni Barbara Błaszczak, sekretarz Kinga Basista i skarbnik Danuta Woźnicka.
Kolędowaniu przewodziła Bernadeta Kowalska z zespołem. Co ważne – wystąpiła jako wolontariuszka, zresztą już po raz trzeci. A że wiele Amazonek ma już wnuki, złożyła im życzenia z okazji Dnia Babci.

Było mnóstwo pozytywnych emocji, wzruszeń, drobnych prezentów, autografy, ciastka i na koniec zupa meksykańska, przygotowana przez panią prezes.
Panie, które chciałyby nawiązać kontakt ze stowarzyszeniem, uzyskać wsparcie i fachowe podpowiedzi ważne przy leczeniu i rehabilitacji, powinny szukać Feniksa tu: https://www.facebook.com/Piekarskie-Stowarzyszenie-Amazonek-Feniks-389663301222851/ oraz w filii Miejskiego Domu Kultury w Kozłowej Górze. Amazonki spotykają się tu w każdy poniedziałek, między 15 a 18.00.