Zakończył się projekt „Piekary Literackie: historia i tradycja miasta słowem pisana”. O realizacji kolejnych zadań opowiadał wczoraj Łukasz Żywulski.

Spotkania, dyskusje, wspólne recytowanie wierszy i wiele innych wydarzeń towarzyszących – to wszystko złożyło się na zakończone wczoraj – zakrojone na wielką skalę – piekarskie święto literatury.

28 listopada 2019 roku w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Teodora Heneczka odbyło się uroczyste zakończenie projektu „Piekary Literackie: historia i tradycja miasta słowem pisana”, dofinansowanego ze środków Muzeum Historii Polski w programie Patriotyzm Jutra. Wydarzenie było swoistym świętem piekarskiej literatury, w trakcie którego można było spotkać się z lokalnymi pisarzami i poetami, a także wspomnieć nieżyjących już twórców, którzy pozostawili po sobie nierzadko bardzo bogaty dorobek. Galeria zdjęć dokumentujących wczorajsze wydarzenie znajduje się na stronie internetowej Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Teodora Heneczka w Piekarach Śląskich.