11 listopada – Narodowe Święto Niepodległości to dla Polaków jedno z najważniejszych świąt państwowych. W uroczystych obchodach święta na terenie powiatu piekarskiego uczestniczyli funkcjonariusze Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Piekarach Śląskich.

11 listopada 2019 roku, w dzień Narodowego Święta Niepodległości w Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Piekarach Śląskich miała miejsce uroczysta zmiana służby, podczas której nastąpiło podniesienie flagi państwowej na maszt oraz odczytanie rozkazu dziennego. W uroczystości wzięli udział Zastępca Dowódcy Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Piekarach Śląskich, poczet flagowy oraz zmiany służbowe.

Ponadto w godzinach popołudniowych Komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej w Piekarach Śląskich bryg. Tomasz Dziechciarz uczestniczył w uroczystościach w Piekarach Śląskich, poprzedzonych nabożeństwem w intencji Ojczyzny i mieszkańców Piekar Śląskich w kościele pw. Trójcy Przenajświętszej z udziałem pocztów sztandarowych, kompanii honorowej 34. Śląskiego Dywizjonu Rakietowego Obrony Powietrznej w Bytomiu, Orkiestry Wojskowej z Bytomia oraz chóru Polonia-Harmonia. Po nabożeństwie zebrani przemaszerowali pod pomnik “Ku czci poległych w walkach o społeczne i narodowe wyzwolenie” w Parku Wolności, gdzie poszczególne delegacje złożyły wiązanki kwiatów. Obchodom Narodowego Święta Niepodległości pod pomnikiem “Ku czci poległych w walkach o społeczne i narodowe wyzwolenie” towarzyszyła wojskowa asysta honorowa 34. Śląskiego Dywizjonu Rakietowego Obrony Powietrznej w Bytomiu, Orkiestra Wojskowa z Bytomia oraz poczty sztandarowe.

piekary-niepodleglosc-2019-001

piekary-niepodleglosc-2019-002

piekary-niepodleglosc-2019-005

piekary-niepodleglosc-2019-003

piekary-niepodleglosc-2019-004

Opracowanie: mł. bryg. Marcin Gąsowski

Zdjęcia: mł. bryg. Adrian Patalong